18.10.2019 | 15:10

Обираючи професію, людина визначає свій майбутній спосіб життя, тому вибір фаху - один із найважливіших кроків у житті кожного.

Допомогти зорієнтуватись у складному лабіринті професій майбутнім випускникам покликані профорієнтаційні заходи, які традиційно організовують фахівці Бучацької районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості. Такі заходи проведено для учнів загальноосвітніх шкіл сіл Дуліби та Язловець на тему: «Професія і Я».

Начальник відділу активної підтримки безробітних райфілії ОЦЗ Тетяна Кушик ознайомила школярів з проблемою самовизначення, спробувала сформувати в школярів реальний погляд на вибір професії з урахуванням їх бажань, можливостей та потреб ринку праці, мотивувала учнівську молодь до вибору актуальних на ринку праці професій.

Звісно, що учням випускних класів, насамперед, потрібна інформація, яка сприятиме вдалому самостійному професійному вибору. Також не завадить і допомога фахівця у цьому питанні. У зв’язку з цим, Тетяна Кушик зазначила: « Профконсультант може допомогти вам підібрати ту професію, яка відповідає вашим індивідуально-психологічним особливостям, інтересам, можливостям та користується сталим попитом на сучасному ринку праці. Також допоможе скласти різнобічне уявлення про ту професію, яка вас зацікавила».

Крім того, фахівець ознайомила учасників з можливістю пройти тестування на онлайн-платформі з професійної орієнтації « Моя професія: консультаційна мережа», іншими тестовими діагностиками, які застосовують для правильного вибору професії.

На закінчення заходів Тетяна Кушик побажала майбутнім випускникам не тільки успішно закінчити школу, а й правильно зробити свій перший важливий вибір у житті – вибір професії .