17.03.2016 | 15:40

Щоб правильно обрати професію, важливо врахувати й зважити багато факторів. Найперше, звичайно ж, власні інтереси та бажання, здібності та стан здоров’я. Але є ще один надзвичайно важливий аспект вибору майбутньої професії – затребуваність на ринку праці. Адже, який сенс отримати професію, витратити на це час, сили і кошти, якщо працевлаштуватись нереально?

З метою ознайомлення школярів з ринком праці району, змістом і перспективами сучасних професій фахівець Бучацького районного центру зайнятості Тетяна Кушик провела профорієнтаційний захід на тему: «Вдало обрана професія - крок до успішного майбутнього» для 22 учнів загальноосвітньої школи с. Заривинці.

Під час заходу старшокласники ознайомились

з різними видами професій, вимогами, які вони ставлять до індивідуальних особливостей людини, послугами служби зайнятості молоді, поняттям «ринок праці», загальними вимогами роботодавців до працівників, алгоритмом побудови професійної кар’єри.

Діти цікавились можливостями проходження професійного навчання за направленням центру зайнятості, розпитували про навчальні заклади та центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Учасники заходу обговорили помилки у виборі професії, серед яких хибні уявлення про зміст тієї чи іншої професії, її вимоги до людини, умови праці тощо; подискутували щодо становлення молодого фахівця на ринку праці, кроків до професійного успіху; розповіли про професії своїх батьків та плани на майбутнє.

Учням роздано буклети, листівки з інформацією про те, як обрати майбутню роботу, як уникнути помилок і розчарувань у виборі професії та ін.