03.04.2024 | 16:39

Мати вищу освіту завжди було престижним. Існує думка, що диплом обов’язково допоможе побудувати вдалу професійну кар’єру. Між тим, як показує життя, більше половини усіх отриманих дипломів так і не згодилися їх власникам. Натомість, в усі часи, а сьогодні – особливо, затребуваними були і залишаються саме робітничі професії.

Тож служба зайнятості орієнтує безробітних на здобуття саме робітничих професій, які завжди були і залишаються потрібними ринку праці нашої країни.

З початком повномасштабного вторгнення з’явилися нові чинники, які впливають на економіку України. Наразі  наявний кадровий ресурс країни не в змозі повністю задовольнити потребу роботодавців у кваліфікованих працівниках, особливо за професіями, які традиційно вважаються чоловічими.

Тому почастішали випадки, коли жінки опановують професії які є більш притаманними для чоловіків.

Наприклад, не так давно у Рівненському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості дві жінки навчалися за професією «Електрозварник ручного зварювання». Є серед слухачів жінки-верстатники деревообробних верстатів, водії категорії С, трактористи. Нині вже друга жінка опановує професію коваля.

Тетяна Поліщук, що нині вчиться на коваля, раніше працювала заготівельником молока, продавцем у магазині. Як звичайна сільська жінка, порається на городах, вирощуючи врожай, доглядає живність у хліві, виховує двох дітей і дає лад у своїй хаті. Голова сімейства нині на фронті. Тож усі клопоти – на її плечах. Проте не в характері жінки жалітися, адже зараз, у час війни, треба заміщувати чоловіків у тилу. Тож вирішила спробувати себе у новій професії і говорить, що їй вона подобається, у майбутнє дивиться із оптимізмом. Тетяна була зареєстрована у службі зайнятості і попросилася на навчання за професією «Коваль ручного кування».

– З боку працівників навчального відділення – дуже хороше ставлення. Я полюбила практичні заняття у майстерні. Приємно відчувати, що ти можеш зробити елемент до кованого виробу із розжареного прута арматури. А перші мої вироби – скоби для ЗСУ, – розповідає жінка.

Тож, якщо ви маєте бажання оволодіти однією з 95 ліцензованих робітничих професій, за якими ведеться навчання в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, запрошуємо скористатися такою можливістю. Наступна група за професією «Коваль ручного кування» стартує 9 квітня.  Термін навчання – 5 місяців. Онлайн-графік формування груп та умови навчання тут.