27.07.2023 | 13:13
Визначено чергових переможців урядової програми "Власна справа", які подавали заяви на отримання мікрогрантів у 11 періоді, який тривав з  19 червня по 2 липня поточного року, а також доопрацьовані заявки, поданих у попередніх періодах.

Враховуючи подання великої кількості заяв на отримання мікрогрантів, поданих в межах одного  періоду, що значно перевищують законодавчо встановлений розмір фінансування даної програми, Державним центром зайнятості, відповідно до абзацу другого пункту 18 Порядку було прийнято рішення розглядати заявки за програмою "Власна справа"  з урахуванням ранжування по кількості балів заяв, поданих в один період, по яких відсутні підстави для відмови в наданні мікрогранту. Прийняття рішення по таких заявах буде здійснюватись у наступних періодах, в межах кінцевого строку, без повторного їх оцінювання.

Файл з переліками номерів заяв, які набрали найбільшу сукупну кількість балів та по яких перенесено прийняття рішення можна завантажити тут

Всього, з урахуванням доопрацьованих заяв попередніх періодів, було ухвалено 304 позитивних рішення на загальну суму більше 72 млн грн. Передбачається, що отримувачі створять 660 нових робочих місць. Серед регіонів по найбільшій кількості ухвалених заявоку цього разу в лідерах Львівська (18%), Рівненська (12%), Житомирська (9%), Полтавська (6%) області, а також м. Київ (10%). Переможці  здійснюють або планують розпочати свою господарську діяльність переважно в наступних наступних видах діяльності: гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту (32%), тимчасове розміщення й організація харчування (20%), переробна промисловість (16%), професійна науково-технічна діяльність (6%). 83% отримувачів мають діючий бізнес, з яких фізичні особи-підприємці складають 70%, а юридичні особи 13,5%. Переважна більшість фізичних осіб та ФОП, а це 53%, становлять жінки. Мають досвід роботи більше 1 року  - 76,5% фізичних осіб, до 1 року - 16%. Більше 74% грантоотримувачів мають вищу освіту, понад 14% - середню спеціальну (технікум, коледж). Всього, з початку року ухвалено вже більше 3,1 тисяч позитивних рішень на суму більше 737 млн грн, що передбачає створення більше 6,8 тисяч нових робочих місць. 

Нагадуємо, що подати заявку по будь-якій програмі урядового проєкту єРобота можна до 19 листопада 2023 року через портал Дія. інформацією про урядову програму для ветеранів та їх подружжя, можна ознайомитись на нашому порталі у розділі "Грант для ветеранів". Єдина умова програм - це створення нових робочих місць, що сприятиме відновленню економіки України.