28.03.2024 | 09:10

18 березня 2024 року в Укрінформі відбулася  презентація стану розвитку Національної системи кваліфікацій та сучасних механізмів наповнення ринку праці кваліфікованими працівниками. Учасником заходу стала Лілія Грабовська – начальник Управління професійного навчання та міжнародного співробітництва державного центру зайнятості.

Спікерами обговорення виступили Юрій Баланюк - голова Національного агентства кваліфікацій, національний координатор ЄРН,  Ольга Коваль - народна депутатка України, голова підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій,  Дмитро Завгородній -  заступник міністра освіти і науки України та Олена Колеснікова - голова комітету з питань сталого розвитку Федерації роботодавців України.

Чому це важливо?

Визнання самоосвіти – це світовий тренд, який впроваджує Україна. Вже сьогодні ми є свідками того, як українці, котрі мають навички і компетентності професії, однак не мають диплома, звертаються у кваліфікаційні центри, підтверджують свою професійну кваліфікацію та працюють за новою професією.

Станом на 18 березня в Україні діють 68 кваліфікаційних центрів, у яких свої навички можна підтвердити за 208 професійними кваліфікаціями. Цією можливістю скористалося вже майже 2500 осіб.

Роботодавцю не важливо, де людина навчалася, його цікавить, якими знаннями, навичками й компетентностями володіє працівник. Ринок праці потребує саме кваліфікованих працівників із сучасними навичками. І забезпечити ці затребувані ринком праці навички можна через механізм професійних стандартів.

Довідково. Професійні стандарти - це документ розроблений роботодавцями, професійними асоціаціями і обʼєднаннями, у якому чітко визначено, якими вміннями, компетентностями має володіти працівник конкретної професії.

Професійні стандарти у сфері оборони і кіберзахисту: «Оператори безпілотних авіаційних систем», «Аналітик загроз безпеки», «Аудитор інформаційних технологій (з кібербезпеки)», «Сапер (розмінування)», «Снайпер», «Бойовий медик», «Механік-водій (водій) бронетранспортера».