03.12.2019 | 16:54

У Збаразькії районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості відбувся семінар з соціальними партнерами на тему: «Працевлаштування осіб з інвалідністю – ефективна інтеграція у суспільство. Враховуючи можливості, а не обмеження». В даному заході взяли участь головний державний інспектор з питань додержання законодавства про працю та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Тернопільській області Любов Пугач та сім роботодавців.

Відкрив захід директор районної філії ОЦЗ Василь Коваль, який розповів про спільні дії щодо зайнятості осіб з інвалідністю.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями райфілії Наталія Заремба розповіла роботодавцям про можливості служби зайнятості щодо підвищення соціального захисту осіб з інвалідністю, сприяння їхній зайнятості, а саме: працевлаштування осіб з інвалідністю на новостворене робоче місце та компенсація єдиного внеску за працевлаштованого безробітного.

Під час проведення семінару головним державним інспектором з питань праці було роз’яснено роботодавцям норми діючого законодавства в частині дотримання трудових прав осіб з інвалідністю, наголосила на правах та обов’язках як роботодавців, так і осіб з обмеженою працездатністю, та особливостях надання відпусток людям з інвалідністю. Любов Пугач інформувала учасників про основи соціальної захищеності в Україні і гарантії щодо рівності їх з усіма іншими громадянами, у можливості брати участь в економічній, політичній та соціальній сферах життя суспільства. Також було надано роз’яснення по виконанню нормативу щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Інспектор з питань праці відповіла на запитання присутніх, закликала роботодавців неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства про працю.