17.03.2023 | 16:13

З метою співпраці, вироблення спільного бачення підтримки, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у Тернополі відбувся міжнародний форум «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб на Тернопільщині: дієві інструменти та роль Ради ВПО», у якому взяли участь представники органів влади та місцевого самоврядування, місцевих підприємств, представництв міжнародних організацій, благодійних фондів, служби зайнятості та ін.

З вітальним словом до присутніх звернулася Віце прем'єр-міністерка - Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Голова Тернопільської ОВА Володимир Труш у вітальному слові зазначив, що у територіальних громадах області зараз проживає понад 80 тисяч осіб, з них 24 тисячі – діти; 219 працедавців отримали 4,6 млн грн за працевлаштування 380 ВПО; найбільше осіб з-поміж внутрішньо переміщених осіб залучено у сфері освіти та охорони здоров’я; релоковано 58 підприємств з Херсонської, Харківської та Запорізької області.

Під час заходу діяли тематичні панельні дискусії, ярмарок виробів релокованих підприємств та переселенців «Незламні», які наочно продемонстрували процеси інтеграції в нових громадах.

У панельній дискусії «Кар’єрні перспективи для ВПО, роль і можливості бізнесу в підтримці ВПО в Тернопільській області» виступила заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості Олександра Островська. Вона зупинилась на питаннях зайнятості переселенців, сприяння релокованим підприємствам в укомплектуванні необхідними кадрами, можливості відкриття або розширення підприємницької діяльності, зокрема через надання  мікрогрантів, наданні компенсацій роботодавцям за працевлаштування ВПО.

Під час заходу учасники форуму обговорили можливості працевлаштування ВПО, підтримки та захисту переміщеного бізнесу в Тернопільській області, аналізували основні тенденції, ключові потреби, ситуації, що потребують реагування та презентували чинні гуманітарні ініціативи для переселенців.

Захід відбувся в межах програми «Єднання заради дії», що реалізується IREX в Україні разом з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» і за підтримки Державного департаменту США.