09.02.2017 | 17:51

Головним завданням державної служби зайнятості є сприяння забезпеченню ефективної зайнятості населення, допомога роботодавцям в укомплектуванні робочих місць, запобігання безробіттю, створення умов для розвитку підприємництва.

У рамках співпраці з Байковецькою територіальною громадою, на запрошення центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Байковецької сільської ради, на території села Стегниківці фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзну акцію з метою інформування про послуги служби зайнятості, з’ясування потреб громади, визначення шляхів співпраці.

Під час заходу відбулась робоча зустріч директора Тернопільського обласного центру зайнятості Василя Олещука та директора Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Анатолія Куриляка із головою об’єднаної Байковецької громади Анатолієм Куликом. Під час зустрічі намічено основні напрямки

співпраці на 2017 рік, досягнуто домовленості про участь фахівців Тернопільського МРЦЗ у виїзних заходах територіальної громади.

Під час акції фахівці служби зайнятості розповіли відвідувачам про проведення роботи в напрямку «детінізації» трудових відносин шляхом компенсації роботодавцям витрат в розмірі єдиного соціального внеску, про надання консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності, залучення коштів місцевих бюджетів для фінансування громадських та інших робіт тимчасового характеру за участю безробітних громадян, послуги з організації професійного навчання, підготовки та перепідготовки кадрів на замовлення роботодавців.

Селяни активно цікавилися актуальними вакансіями, зокрема, економістів, продавців-консультантів, адміністраторів, інженерів, юристів, водіїв, столярів, охоронників, умовами праці та її оплати.

Місцеві роботодавці та жителі села отримали необхідні консультації та відповіді на поставлені запитання.

У рамках виїзної акції фахівці з профорієнтації МРЦЗ провели урок для учнів ЗОШ I-II ступенів с. Стегниківці Тернопільського району. Школярі ознайомилися зі світом професій, правилами вибору майбутнього фаху. За допомогою тестових методик старшокласники визначали тип професійної діяльності, який їм найбільше підходить. Учні охоче виконували профорієнтаційні вправи та гралися в ділові ігри, під час яких демонстрували свої знання різних видів трудової діяльності; визначали важливі професії для села та міста; дискутували з питань становлення молодої людини на ринку праці, її кар’єрного росту. Фахівці служби зайнятості ознайомили дітей з топ-10 напопулярніших професій України та світу, а також із цікавими професіми майбутнього.