02.07.2016 | 13:17

У Підволочиському районному центрі зайнятості відбувся семінар з соціальними партнерами на тему: «Легалізація зайнятості» за участю головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю зайнятість населення та інших нормативно правових актів, головного державного інспектора Підволочиського відділення Збаразької ОДПІ, спеціалістів по кадровій роботі Підволочиської селищної ради, СГ ТОВ «Терра», ТОВ «Надзбруччя млин», ТОВ «Заготсервіс», ТОВ «Антарес», ТОВ «Хутір», КЗ «Терцентр надання соціальних послуг Підволочиської селищної ради» .

Заступник директора РЦЗ Ірина Гнат, відкриваючи семінар, поінформувала присутніх про стан місцевого ринку праці, професійно-кваліфікаційний склад безробітних громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, зупинилася на тих положеннях, що стосуються співпраці з роботодавцями, працевлаштування безробітних, надання пільг із сплати єдиного соціального внеску. Особливу увагу було приділено питанням працевлаштування переселенців та демобілізованих учасників АТО. Ірина Гнат ознайомила присутніх з можливостями підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці та подальшого їх працевлаштування, одним з яких є професійне навчання, зокрема, отримавши ваучер на перепідготовку або підвищення кваліфікації.

На останніх змінах у законодавстві про працю, порядку здійснення державного контролю і нагляду за додержанням законодавства про працю і зайнятість, видах відповідальності за порушення трудового законодавства, порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення зупинився головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість населення та інших нормативно правових актів Сергій Дерень.

Головний державний інспектор Підволочиського відділення Збаразької ОДПІ Надія Рижак наголосила, що відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє працівників соціального захисту, можливості отримання гарантованої виплати заробітної плати, права на відпустки. Крім того, працівники ОДПІ проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу про економічні, соціальні та етичні переваги отримання легальних доходів.