13.08.2019 | 17:43

Ким бути? Яку професію обрати? Де продовжити навчання? На ці та інші запитання разом із фахівцями служби зайнятості шукали відповіді школярі, які відпочивають у таборі «Лісовий» в Бучацькому районі, під час профорієнтаційного заходу «Мандруємо світом професій», організованого Бучацькою райфілією Тернопільського обласного центру зайнятості.

Діти дізналися про світ професій, ринок праці, тенденції його розвитку, актуальні професії та ті, які будуть мати попит у майбутньому; ознайомилися із основними професійно важливими якостями та вимогами роботодавців до працівників.

Під час жвавої дискусії юні вихованці табору ділилися думками щодо факторів впливу на вибір фаху та кроками до кар’єрного спіху, своїми мріями про місце у професійному середовищі, розповідали про професії батьків, обговорювали найбільш поширені помилки під час цього важливого вибору.

Представники райфілії ОЦЗ Наталія Хабурська та Алла Кірякулов наголосили на тому, що роботодавці ставлять високі вимоги до кваліфікації працівників, відтак потрібно докласти максимум зусиль, аби здобути належні знання та навички; поінформували дітей про можливість проходження тестування для виявлення професійних інтересів і нахилів, в тому числі через сервіс веб-базованої платформи «Моя професія».

Спеціаліст бюро безоплатної правової допомоги Оксана Дуляк зупинилась на особливостях, що пов’язані із працевлаштуванням молоді.