18.10.2016 | 14:42

Вперше на Кременеччині було проведено «Наукові пікніки». Організаторами заходу виступили відділ сім'ї та молоді облдержадміністрації спільно із координаторами проекту "Наукові пікніки" Христиною Білінською і Михайлом

Сиротюком, а також Кременецькою РДА.

На площі перед районною адміністрацією розмістилось більше десятка палаток, у кожній з яких – свої дослідження. На заходи зібралось більше сотні дітей нашого краю. Спробувати себе у ролі науковця міг кожен бажаючий. Окрім досліджень, в програмі були хімік-шоу, science-шоу, оптичні ілюзії, дрони та робототехніка.

Долучився до цієї неординарної акції й Кременецький районний центр зайнятості. Його фахівці розгорнули мобільний центр професійної орієнтації, до якого постійно

підходили школярі, студенти, безробітні та й просто ті, хто мав бажання визначити свої професійні нахили.

Служба зайнятості пропонувала всім бажаючим пройти профдіагностичне тестування, отримати профорієнтаційну консультацію, ознайомитися із актуальними на ринку праці професіями і спеціальностями, а також із навчальними закладами, де їх можна здобути.

«Комп’ютерні тести – це круто! – ділилися враженнями дівчата і хлопці Кременецького ліцею ім. У. Самчука. – Бо і корисно, і цікаво водночас».

На своїй сторінці у Facebook викладач Кременецької гуманітарно-педагогічної академії Ірина Скакальська написала: «… А ще мені довелося пройти тест на успішність, дякую за таку можливість працівникам центру зайнятості. Трохи хвилювалась, кругом стільки люду, і в будь-який момент хтось може заглянути на результат, але згадала вислів про те, що жінки, які не приховують свій вік, розум…дуже небезпечні і спробувала. Результат - помірно високий».

Зацікавились тестуванням і працівники Кременецької районної адміністрації.

Для Кременчан та гостей міста акція була пізнавальною і активною, корисною і веселою. Саме у такій популярній формі найкраще говорити про серйозні речі. Адже все сприймається легко і невимушено. Сподіваємося, що молоді учасники заходу наблизилися до остаточного вибору у професійному майбутньому, дізналися більше про «страшні» наукові спеціальності, усвідомили, що наука – це чудово.

По завершенню заходу усім учасникам вручили дипломи.