06.06.2016 | 09:49

«Вплив емоційного інтелекту на успіх людини» - тема чергового засідання жіночого клубу «Гармонія», що діє при Тернопільському міськрайцентрі зайнятості. Гостею клубу була сертифікований спеціаліст та аналітик з питань емоційного інтелекту, коуч-тренер Олена Чижик.

Присутні отримали масу цікавої інформації про те, що таке емоції, дізналися про причини їх виникнення, емоційні реакції і як вони впливають на життя та кар'єру людини. Йшлося і про визначення рівня IQ особистості.

«Рівень особистих досягнень людини, - зауважила Олена Чижик , - великою мірою визначається не класичним показником інтелекту IQ, а емоційними здібностями. Бути розумним - не означає бути успішним. Тільки баланс цих інтелектів зробить людину справді щасливою, успішною, комунікабельною та життєрадісною».

До слова, поняття «емоційний інтелект» (EQ) в психології з’явилося відносно недавно, і з кожним днем інтерес

до нього зростає. Наприклад, сучасні роботодавці все більше схильні брати на роботу тих спеціалістів, які швидко орієнтуються у життєвих ситуаціях, професійних проблемах, активні, ініціативні, оптимістично налаштовані на успіх, сміливо і виважено підходять до планування і здійснення роботи, здатні довести справу до логічного завершення, перелаштуватися, якщо того вимагають обставини.

«Отож, - підсумувала розмову коуч-тренер, - саме люди з високим емоційним інтелектом швидше приймають рішення, ефективніше діють у критичних ситуаціях, краще керують своїми підлеглими, що відповідно і сприяє їх кар’єрному зростанню та процвітанню тієї структури, у якій працюють».