10.05.2018 | 15:52

Заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська взяла участь у круглому столі в управлінні Держпраці в Тернопільській області. Питання легалізації зайнятості населення та заробітної плати, окрім представників Держпраці та центру зайнятості, обговорювали керівні працівники головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, головного управління ДФС у Тернопільській області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області, департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації, а також голова облпрофради Андрій Присяжний та голова Організації роботодавців Тернопільської області Олег Караванський.

«Обласна служба зайнятості вносить свій вклад у справу легалізації зайнятості, проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням та представниками підприємств, налагоджує співпрацю з роботодавцями. З початку 2018 року майже 4 тис. роботодавців поінформували БЦЗ про 16 тис. вакансій, а це всі легальні пропозиції роботи. Також у базі даних служби зайнятості містилась інформація про 3,3 тис. місць праці, отриманих з інших джерел, - зазначила Олександра Островська. - Зауважу, що у 92% вакансій роботодавці пропонують зарплату меншу від її середньообласного розміру, яка за березень п.р. склала 6394 грн і є в 1,3 рази менша, ніж середня з/п по Україні – 8382 грн.

За сприяння СЗ з початку року працевлаштовані майже 8,5 тис. осіб. 978 осіб мали заробіток, працюючи на громадських та інших роботах тимчасового характеру. Цього року 15-ом безробітним, які склали та успішно захистили бізнес-плани, уже виплачена одноразово допомога по безробіттю для організації підприємницької діяльності».

Заступник директора ОЦЗ вела мову про те, працівники служби зайнятості проводять семінари для роботодавців з питань формування та ведення соціально відповідального бізнесу, виїзні семінари на територіях сільських та селищних рад, ОТГ. Як наслідок, до центрів зайнятості надходять додаткові вакансії.

Заохочуємо роботодавців до створення легальних робочих місць і працевлаштування на ці місця безробітних, виплачуючи компенсацію витрат єдиного соціального внеску за кожногго працевлаштованого безробітного на таке робоче місце. За такої умови з початку 2018 року 161 безробітний отримав роботу. Також працевлаштовано 4 вимушених переселенці за умови відшкодування роботодавцям витрат на оплату праці.

Велика увага приділяється й популяризації підприємництва. Для тих, хто має наміри відкрити власну справу чи вже її провадить організовуємо надання консультацій з юридичних, банківських питань, з законодавства про працю та зайнятість, податкового законодавства тощо. Також, у лютому 2018-го в Будинку праці розпочав свою роботу Бізнес-інкубатор. Його учасники – новостворені підприємці - мають можливість скористатись комп’ютерною та оргтехнікою для виконання своєї роботи, отримати необхідні консультації, взяти участь у цікавих тренінгах.

ОСЗ також активно долучилась до проведення широкої інформаційної кампанії щодо створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Адже сьогодні в області гострою є проблема безробіття сільських жителів - серед зареєстрованих безробітних їх частка складає 58%. А такі кооперативи – це легальна зайнятість та створення робочих місць у сільській місцевості.

«Усі інформаційні заходи ОСЗ, допомога у працевлаштуванні на постійні чи тимчасові місця праці, у відкритті підприємницької діяльності звичайно ж, сприяють розвитку легального ринку праці, - зауважила Олександра Островська. - З початку 2018 року працівники ЦЗ взяли участь у 58 засіданнях місцевих комісій з питань легалізації зайнятості та в 389 перевірках роботодавців. В результаті проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи ці роботодавці подали у СЗ 77 вакансій.

Налагоджена тісна співпраця з управлінням Держпраці у Тернопільській області. До заходів, які проводимо з безробітними та роботодавцями як і в центрах зайнятості так і на територіях об’єднаних територіальних громад, сільських рад, залучаємо інспекторів з питань праці. Адже запобігти порушенню чинного законодавства легше, ніж потім усувати наслідки цих порушень».