13.06.2016 | 11:26

У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар з соціальними партнерами на тему: «Роботодавець - надійний партнер служби зайнятості у питанні працевлаштування безробітних» за участю представників Тернопільської міської ради, Тернопільської райдержадміністрації, Тернопільської об’єднаної податкової інспекції, управління Держпраці у Тернопільській області, обласної ради профспілок, місцевих роботодавців.

Директор МРЦЗ Анатолій Куриляк ознайомив присутніх зі станом та тенденціями на ринку праці м. Тернополя і Тернопільського району; поінформував про основні послуги роботодавцям відповідно до Закону України "Про зайнятість населення"; звернув увагу на можливості створення нових робочих місць, у тому числі з виплатою компенсації єдиного соціального внеску, послуги з підготовки кадрів на замовлення роботодавців.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Тернопільській області Ігор Хаварівський поінформував присутніх про зміни в законодавстві щодо порядку оформлення трудових відносин із найманими працівниками, відповідальність та застосування штрафних санкцій за порушення у сфері праці та зайнятості. Зокрема, він зазначив, що внесеними змінами в постанову Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509 доповнено Порядок накладення штрафів за порушення вимог трудового законодавства. Залежно від порушення розміри таких штрафів будуть становити від однієї мінімальної заробітної плати (на даний час – 1450 грн) до тридцяти мінімальних заробітних плат (43,5 тис. грн) за одне порушення.

Активну участь в обговоренні піднятих питань взяли заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області Людмила Свистун, завідувач відділу соціально-економічного захисту та правової роботи обласної ради профспілок Василь Когут, заступник начальника управління – начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Тернопільської РДА Тетяна Матвіїшин, начальник відділу праці управління економіки, промисловості та праці Тернопільської міської ради Сергій Ніконенко, які, зокрема, звернули увагу на необхідність реєстрації роботодавцями строкових договорів взамін цивільно-правових угод.

Під час заходу мова йшла про переваги праці в законодавчому полі та негативи «тіньової» зайнятості; про недопустимість і можливі правові наслідки використання робочої сили з порушенням трудового законодавства.

За результатами зустрічі були напрацьовані спільні заходи, які сприятимуть легалізації зайнятості та виведенню заробітної плати з «тіні».