11.09.2019 | 10:18

Упродовж січня-серпня 2019 року 5549 роботодавців запропонували жителям області 29382 вакансії. Серед поданих вакансій у службу зайнятості 7,3% вакансій були із заробітною платою вищою від середньої по області. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилась інформація про 8531 пропозицію роботи, отриману з інших джерел, а саме із ЗМІ, Інтернет-ресурсів, оголошень тощо.

1 вересня 2019-го актуальними були 2527 вакансій, у т.ч. для професіоналів – 543, кваліфікованих робітників з інструментом – 496, працівників сфери торгівлі та послуг – 420.

У розрізі професій роботодавці найбільше потребували працівників робітничих професій  - це продавці, кухарі, водії, монтери колії, офіціанти, водії тролейбуса, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, в'язальники схемних джгутів, кабелів та шнурів, швачки, охоронники, електрозварники, пекарі. Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – вчителів закладів освіти, бухгалтерів, спеціалістів державної служби (місцевого самоврядування), вихователів, медичних сестер, менеджерів. Також, роботодавці шукали підсобних робітників, вантажників, прибиральників.

На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 3 безробітних. Найбільше - у Збаразькому і Шумському – по 14, Бучацькому і Підгаєцькому – по 10, Гусятинському і Козівському – по 9 безробітних. Найменше навантаження на одне вільне робоче місце у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості (на 1 вакансію претендував 1 безробітний).

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 5619 грн. Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для інженерів-будівельників та монтажників з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій (по 18 тис. грн.). Також, високий рівень заробітної плати – по 15 тис. грн. пропонується для водіїв тролейбуса і майстрів з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів.

У січні-серпні 2019 року через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу 35,8 тис. осіб, з них 20,1 тис. мали статус безробітного. За сприяння центрів зайнятості області вдалося працевлаштувати 16199 осіб. За умови компенсації роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримали роботу 283 особи зі статусом безробітного. Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності дала можливість 33 безробітним відкрити власний бізнес. 2384 особи скористалися можливістю попрацювати на громадських чи інших роботах тимчасового характеру, після завершення яких 672 особи працевлаштовано на постійні місця праці.

1994 безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Завершили профпідготовку 1874 особи, з них 1850 - вже працевлаштовано. 87 особам видано ваучери на навчання; 2 - підтвердили проходження неформального навчання за професією кухар на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти ДСЗУ.

Відділ інформаційної роботи

Тернопільського обласного центру зайнятості (телефон 23-49-77)