28.09.2023 | 15:30

На сьогодні 124 внутрішньо переміщені особи зі статусом безробітного шукають роботу, звернувшись за допомогою у місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості, з них 90% - жінки, 59% - з вищою освітою, третина - у віці 35-44 років. Серед них найбільше мають досвід роботи у сферах торгівлі та послуг, професіоналів.

Загалом цьогоріч через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу 908 внутрішньо переміщених осіб, з них 780 отримали статус безробітного.

237-ми переселенцям (кожному четвертому) вдалося знайти прийнятні місця праці здебільшого у переробній промисловості, торгівлі, сфері охорони здоров'я, наданні соціальної допомоги та ін. За направленнями служби зайнятості 28 внутрішньо переміщених осіб проходили профнавчання; 33 - брали участь у суспільно корисних роботах в «Армії відновлення».

Також, 22 осіб з числа ВПО отримали ваучер на оплату професійного навчання.

Роботодавці, які працевлаштували ВПО, можуть отримати компенсації від державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Так, 116 підприємствам відшкодовано 1,8 млн грн витрат на оплату праці 165-ти працевлаштованих ВПО.

Служба зайнятості Тернопільщини активно співпрацює із 43-ма релокованими підприємствами. За сприяння СЗ  до них працевлаштовано 88 осіб, з них 17 ВПО.

Також у 2023 р. 6 переселенців отримали мікрогранти за програмою єРобота. «Власна справа» на загальну суму 1,5 млн грн. Вони створили 16 робочих місць.

Шановні роботодавці! Якщо Ви можете запропонувати роботу переселенцям, зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості. Можна подати вакансію, скориставшись Електронним помічником Роботодавця: http://surl.li/gmclv, а також через особистий кабінет роботодавця: https://www.dcz.gov.ua/cabinet (можна зайти через чат-бот @DCZWorkNowBbot), вона одразу буде опублікована і рекрутери почнуть підбір кандидатів.

До відома ВПО: згідно з постановою КМУ № 249 від 21.03.2023 «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці» внутрішньо переміщеним особам працездатного віку за відсутності підходящої роботи – служба зайнятості видає безоплатний ваучер на навчання на одну із 123 професій.

Додаткова інформація - за телефоном "гарячої лінії" Тернопільського обласного центру зайнятості 0635765756 чи через Telegram: @DCZ19_Ternopil.

Спільними зусиллями допоможемо знайти роботу людям, які через війну змушені були покинути власні домівки і знайшли прихисток на Тернопільщині!