Для підтримки активних заходів з енергоефективності Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) розробило інструментарій політики для урядів, оприлюднений на 7-й щорічній глобальній конференції МЕА з енергоефективності, яка відбулася в червні 2022 року. Запропонований набір інструментів забезпечить застосування практичного підходу до прискорення заходів щодо енергоефективності, які будуть спрямовувати уряди на розробку ефективних політичних заходів, підтримку політичних рішень та виконання інших політичних дії.
Одним із стратегічних принципів є вживання заходів для розкриття потенціалу ефективності в контексті створення робочих місць. Енергоефективність може швидко забезпечити зростання робочих місць і продовжувати залишатися довгостроковим, стійким сектором зайнятості. Відповідно, розвиток потенціалу та навичок є важливими чинниками для ефективної реалізації політики в цьому напрямі. Власне для посилення напрямку щодо розвитку навичок персоналу, залучення роботодавців до заходів з підвищення кваліфікації працівників, поширення енергоефективних заходів задля сталого розвитку компаній та відновлення країни відбулась спільна зустріч експертів проєкту від ГО «Міжнародна фундація розвитку», керівництва Державного центру занятості, представників відділів навчання регіональних філій Державної служби занятості, ЦПТО ДСЗ та Федерації роботодавців України.
Під час вебінару-наради сторони акцентували увагу на важливості мети спільного проєкту, переліку завдань та очікуваних результатів. Три центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості: Рівненський, Одеський та Львівський представили власний досвід з реалізації навчальних енергоефективних програм. За підсумками зустрічі заплановано поширення процесів впровадження навчальних програм з енергоефективності на всі освітні центри Державної служби зайнятості, посилення роботи з роботодавцями щодо навчання персоналу, заохочення молоді до навчання за допомогою відповідних профорієнтаційних заходів.
Довідково: проєкт «Підвищення спроможності Державної служби зайнятості та інших стейкхолдерів в питаннях підготовки висококваліфікованих спеціалістів у сфері енергоефективності» реалізується ГО «Міжнародна фундація розвитку», в рамках проєкту технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.