Вже понад рік в Україні триває повномасштабна військова агресія, яка щоденно завдає шкоди вітчизняній економіці. Мільйони людей втратили роботу. Значною мірою постраждали великі підприємства, які були змушені або взагалі припинити діяльність, або значно скоротити обсяги виробництва, а відтак – фонд оплати праці та персонал.
З метою відновлення економіки та подолання цих проблем, український уряд запровадив реалізацію програми грантової підтримки бізнесу під назвою єРобота.
Одним із найуспішніших проєктів у рамках цієї програми став проєкт «Власна справа», орієнтований на створення або розвиток вже діючого малого та середнього бізнесу. Головною умовою отримання коштів є створення нових робочих місць, тобто, можна стверджувати, що програма спрямована на стимулювання зростання кількості робочих місць в Україні. Так, за результатами ухвалених у 2022 році заявок передбачалося створення майже 8,4 тисячі нових робочих місць, а за результатами ухвалених рішень по першому періоду 2023 року - вже 301 робоче місце. Дана програма набирає обертів, не тільки створюючи нові робочі місця та повертаючи отримані кошти мікрогранту у вигляді податків і зборів, але й прискорює відновлення та розвиток різних галузей економіки.
Однією зі сфер діяльності, за якою було отримано чимало мікрогрантів, є забезпечення військових, які боронять нашу країну. Люди вирішили спрямувати свій бізнес саме на допомогу нашим Збройним Силам у такий складний для країни час.
Ось лише кілька коротких прикладів переможців грантової програми “Власна справа”, які вже допомагають військовим.
Однією з перших учасниць програми стала мешканка міста Жовті Води Наталя Коряуліна, яка впродовж 13 років вела підприємницьку діяльність у власному магазині побутових товарів. На кошти отриманого мікрогранту вона придбала торговельне обладнання та оргтехніку для магазину спеціалізованого військового спорядження (одягу, взуття, атрибутів, аксесуарів тощо). Символічно, що відкриття магазину відбулось 14 жовтня 2022 року – у День захисників і захисниць України.
«Моя мета – допомога військовим та їх близьким у швидкому придбанні всього необхідного, та, водночас - підтримка нашої економіки сплаченими податками. Я дуже вдячна за державну підтримку підприємців, адже тільки спільними зусиллями ми прийдемо до перемоги», - зазначила пані Наталя.
ФОП Сніжана Добровольська з м. Чорноморськ, Одеської області взяла участь у грантовій програмі, розробивши бізнес-план «Мобільне харчування». Жінка організувала якісне харчування й комфортне обслуговування військових ЗСУ та працівників «Муніципальної варти» шляхом кейтерингового обслуговування (постачання військовим гарячого повноцінного харчування).
Наталія Наумчук, підприємиця з Рівненщини, вже мала бізнес з пошиття спецодягу. Дізнавшись про урядову грантову програму, жінка склала бізнес-план, подала заявку, успішно пройшла співбесіду та захист своєї бізнес-ідеї. На отримані кошти розширила виробництво, придбавши серед іншого вишивальну машинку, та розпочала випуск нової продукції – військових шевронів, різноманітних логотипів та символіки.
«У такий нелегкий для України час держава активно підтримує підприємців! І це спонукає нас працювати більш завзято і віддано на економічному фронті заради перемоги України», - зазначила пані Наталія.
Процес подачі заявок на отримання мікрогранту максимально простий – через портал Дія. Ми також зробили покрокову інструкцію подання документів (https://www.youtube.com/watch?v=N_q6SzAbL5E). Більше інформації щодо проєкту можна отримати на нашому порталі (посилання).
Долучайтесь! Розвивайтесь! Перемагайте!
Інформацію щодо мікрогранту можна отримати у Тернопільському обласному центрі зайнятості за телефонами: (0352) 23-49-82, (0352) 23-51-95, а також на каналі онлайн-підтримки в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil).