24.04.2023 | 12:13
Протягом лютого 2023 року Державна служба зайнятості спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку, Міністерством освіти і науки, Федерацією роботодавців України та програмою EU4Skills проводила опитування роботодавців України  з метою визначення поточних та перспективних потреб у працівниках та навичках.

В опитуванні взяли участь майже 8 тис. представників підприємств та організацій. Проведено фокус-групи в 12 сферах економіки за участю 168 експертів зі сторони роботодавців.

У ході дослідження було визначено заходи, реалізація яких сприятиме мінімізації негативних наслідків впливу війни на збалансування попиту й пропозиції на ринку праці України. Передусім це стосується підвищення ефективності державної політики зайнятості в питаннях розвитку бізнес-середовища, стимулювання розвитку підприємництва, покращення якості професійної освіти й навчання, сприяння підвищенню економічної активності населення, зокрема, за рахунок залучення до активних програм зайнятості ветеранів та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та осіб з інвалідністю.

21 квітня 2023 року відбулася публічна презентація отриманих проміжних результатів проведення опитування роботодавців «Ринок праці в Україні: 2022-2023: стан, тенденції та перспективи. Дослідження потреб у навичках в Україні під час війни» за участю: Ольги КОВАЛЬ – народного депутата України, Тетяни БЕРЕЖНОЇ - заступника міністра економіки України, Юлії ЖОВТЯК – директора Державного центру зайнятості, Барбари РАМБУСЕК – директора з питань гендерної та соціальної інклюзії Європейського банку реконструкції та розвитку, Руслана ІЛЛІЧОВА – Генерального директора Федерації роботодавців України, Олени КОЛЕСНІКОВОЇ – голови Комітету сталого розвитку Федерації роботодавців України, голови Галузевої ради Федерації металургів України та Геннадія РУСАНОВА – координатора групи експертів, представника програми EU4Skills, Польського Фонду міжнародної солідарності.

«Необхідно вже зараз планувати програми післявоєнної відбудови України. Ми повинні передбачати, чого потребуватиме держава, зокрема – її економіка та ринок праці після закінчення активних бойових дій, а також яких людських ресурсів потребуватиме економічне й соціальне відновлення нашої країни», – зазначила Тетяна Бережна.

Юлія Жовтяк висловила сподівання щодо розширення форм подальшої співпраці уряду і роботодавців, нових дієвих програм сприяння зайнятості, особливо для внутрішньо переміщених осіб та ветеранів.

За результатами обговорення проведеного дослідження учасники заходу визначили основні кроки та заходи, які доцільно здійснити найближчим часом задля забезпечення потреб економіки в кваліфікованих  працівниках. Результати дослідження потреб у навичках в Україні під час війни «Ринок праці в Україні: 2022 – 2023: стан, тенденції та перспективи» можна завантажити тут.

Джерело: https://www.dcz.gov.ua/novyna/prognozuvannya-pislyavoyennogo-rynku-praci...