23.11.2017 | 14:48

21-22 листопада 2017 року фахівці відділу організації профорієнтації Тернопільського обласного центру зайнятості провели навчання фахівців з профорієнтації міськрайонного та районних центрів зайнятості Тернопільської області.

Захід проводився з метою забезпечення профорієнтаційної роботи базових центрів зайнятості в контексті змін Державної служби зайнятості; набуття практичних навичок психодіагностування та консультування клієнтів служби зайнятості.

Формат проведення навчання вирізнявся новим підходом – кожен з учасників виступив у ролі викладача, тренера, консультанта, презентував ті тести та методики, які використовує у своїй практичній роботі. При цьому кожен тренер підготував своїм колегам роздатковий матеріал для подальшого використання при консультуванні клієнтів.

Навчання відкрив директор обласного центру зайнятості Олещук Василь Ярославович, який наголосив на важливості проведення профорієнтаційної роботи не лише в центрах зайнятості, але й за їх межами, особливо в об’єднаних територіальних громадах, що утворилися в Тернопільській області.

Начальник відділу організації профорієнтації ОЦЗ Тетяна Білінська звернула увагу присутніх на забезпечення клієнтоцентрованого підходу в роботі профконсультанта та особливості проведення профорієнтаційної роботи в ОТГ. У рамках практичної частини навчання вона презентувала особливості застосування компютерної психодіагностичної методики визначення та оцінки структури інтелекту Амтхауера під час консультування клієнтів служби зайнятості. Йшлося також про необхідність ретельного підбору та застосування психодіагностичного інструментарію при наданні послуг з професійного відбору

та професійних консультацій.

На особливостях проведення в службі зайнятості професійного консультування із поглибленим психодіагностичним обстеженням зупинилась провідний фахівець з профорієнтації ОЦЗ Катерина Варнавських. Вона провела майстер-клас із використання багатофакторного опитувальника Р. Кеттелла при проведенні профвідбору на замовлення роботодавця.

Упродовж дводенного навчання-практикуму фахівці з профорієнтації Тернопільської обласної служби зайнятості опрацювали більше тридцяти різноманітних методик (психофізіологічних, проективних, малюнкових, особистісних, експрес-тестів).

Досвідом роботи Чортківського РЦЗ щодо використання

інформаційно-комунікаційних технологій в профорієнтаційній роботі з молоддю (на основі роботи в ОТГ) поділилася фахівець з профорієнтації цього центру зайнятості Тетяна Сусла.

У роботі дводенного навчання-практикуму також взяли активну участь доктор психологічних наук, професор кафедри психології та соціальної роботи юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету Оксана Фурман та група студентів-психологів, які поділилися з учасниками навчання своїми напрацюваннями та презентували свій психодіагностичний інструментарій.

Почесним гостем заходу був видатний український психолог, соціолог, методолог, журналіст, доктор психологічних наук, академік, завідувач кафедри психології та соціальної роботи Тернопільського національного економічного університету, головний редактор журналу «Психологія і суспільство», голова Тернопільського обласного осередку Соціологічної асоціації України Анатолій Фурман.

В результаті навчання фахівці центрів зайнятості Тернопільщини отримали практичні навички роботи із психодіагностичним інструментарієм та поповнили свою тестотеку новими бланковими та комп’ютерними методиками, обговорили актуальні питання та обмінялися досвідом.