03.10.2016 | 11:50

Одним із напрямів діяльності служби зайнятості є організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних громадян. З метою консолідації зусиль соціальних партнерів на ринку праці щодо підготовки кваліфікованих кадрів для роботодавців, обговорення шляхів співпраці, у районних центрах зайнятості Тернопілля відбулись семінари з предаставниками органів влади та місцевого самоврядування, навчальних закладів, роботодавців.

«Професійне навчання безробітних в сучасних умовах», саме такою була тема семінару з соціальними партнерами, який відбувся у Підволочиському районному центрі зайнятості. Участь у заході взяли представники влади, підприємств, приватного бізнесу.

«У Законі України «Про зайнятість населення» закладено принципи стимулювання навчання протягом усього трудового життя. Адже багато людей, опанувавши певну професію, надалі, як правило, не підвищують свій рівень, помилково вважаючи, що на досягнутому можна зупинитися. Це хибна думка, бо час не стоїть на місці, а постійно змінюється, з’являються нові технології, нормативні акти тощо», - зазначила директор РЦЗ Ірина Левицька, відкриваючи семінар. Як свідчить практика, послуги служби зайнятості щодо організації професійної підготовки непрацюючих громадян є доволі ефективними. Вони вдало поєднують інтереси двох сторін – роботодавців і безробітних. Впродовж восьми місяців 2016 року за спрямуванням Підволочиського районного центру зайнятості навчання проходили 143 особи.

З травня цього року громадяни України мають можливість підтвердити результати неформального професійного навчання за професією кухар 3-6 розрядів також невдовзі можна буде підтвердити кваліфікацію за професіями зварник і охоронник».

Вона поінформувала присутніх про стан місцевого ринку праці, професійно-кваліфікаційний склад безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.

Спеціаліст з кадрової роботи ТОВ «Терра» (вирощування зернових (крім рису), бобових, олійних культур) Тетяна Макух повідомила, що працюють із службою зайнятості уже давно, лише за останні два роки за сприяння центру зайнятості проходили стажування на підприємстві 9 безробітних за професіями: тракторист, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, агроном. Всі вони успішно завершили курс і були працевлаштовані.

Під час заходу було презентовано соціальні проекти служби зайнятості – «Lingva.Skills» та «Рrometeus», які дають можливість для безробітних громадян безкоштовно на високому рівні вивчати англійську мову, незалежно від базової підготовки, а також здобути необхідні знання з програмування та підприємництва в режимі on-line-курсів.

У Борщівському районному центрі зайнятості зустрілися директор Борщівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Стягар, начальник відділу зв’язку і інформатизації Борщівського РВК Богдан Ткач, начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці та постраждалих внаслідок Чорнобільської катастрофи управління соціального захисту населення РДА Анна Врубель, майстер виробничого навчання Борщівського професійно-технічного ліцею Іван Каськів, представники роботодавців: ПП «Смак», ПП Чопик М.С., ПП Поворозник Д.М., кафе «Мрія».

Вони обговорили тему: «Професійне навчання безробітних – один із ефективних шляхів подолання дисбалансу між пропозицією і попитом на робочу силу».

Присутні ознайомились із спектром послуг щодо підготовки працівників на замовлення роботодавців, видами навчання безробітних та працівників, їх особливостями, новими підходами та формами роботи служби зайнятості; можливостями проходження профнавчання за кошти державного бюджету для демобілізрваних учасників АТО.

Проблеми підготовки кадрів обговорили й соціальні партнери Кременецького районного центру зайнятості начальник відділу кадрів Кременецької ОГПА Світлана Жиглевич, начальник відділу кадрів медичного училища Тетяна Колінчук, відповідальна за кадрову роботу ВПУ-21 Алла Онук , завідуючий кадрами лісотехнічного коледжу Ольга Фещук, завідуюча кадрами відділу освіти Кременецької РДА Ганна Гарматій , відповідальна за кадри управління праці та соціального захисту населення міської ради Галина Татарідоу, відповідальна за кадри управління соціального захисту населення РДА Тетяна Пастирська.

Учасники заходу ознайомились зі станом ринку праці, діяльністю центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Вони дізналися, що форми та місце навчання з переліку навчальних закладів, що мають ліцензію на діяльність з надання освітніх послуг, здійснюється особою. На підставі аналізу та прогнозу потреб галузей економіки у робочій силі до переліку включено професії для кадрового забезпечення таких пріоритетних галузей, як будівельна, агропромисловий комплекс, транспортна інфраструктура та інформаційні технології.

На семінарі було наголошено, що навчання за ваучером може відбуватися як стаціонарно, так і за заочною формами.

Кадровик Почаївського ВПУ Алла Онук розповіла про співпрацю із службою зайнятості щодо профнавчання безробітних і заявила про готовність співпрацювати й надалі за новими активними програмами підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці.