оп
15.03.2019 | 15:21

Представники обласних ЗМІ побували у прес-турі в м. Ланівці, організованому Тернопільським обласним центром зайнятості.

В рамках заходу відбулась прес-конференція з питань організації громадських робіт, як ефективної форми тимчасової зайнятості безробітних, яку провели директор обласного центру зайнятості Василь Олещук, Лановецький міський голова Роман Казновецький та голова Лановецької РДА Юліан Сірант.

Журналісти обласних та місцевих ЗМІ дізналися про один із напрямків роботи державної служби зайнятості у співпраці з органами влади, місцевого самоврядування та роботодавцями – організацію громадських робіт.

«У січні-лютому 2019 року через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу 20026 осіб, з них статус безробітного отримали 12755. Завдяки модернізації та розвитку державної служби зайнятості, у співпраці з роботодавцями та іншими соціальними партнерами було працевлаштовано 3348 осіб, з них 107 – з компенсацією роботодавцям витрат єдиного соціального внеску 4 безробітних започаткували бізнес, отримавши одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності; 479 краян залучені до тимчасової зайнятості; 625 безробітних скористалися можливістю пройти професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації», - коротко про стан ринку праці області розповів директор ОЦЗ.

Він зазначив, що одним із дієвих напрямів активної політики зайнятості населення є організація громадських робіт, який реалізується у співпраці з місцевими органами влади і роботодавцями, на підставі відповідних договорів. Щороку між службою зайнятості Тернопільщини та органами місцевого самоврядування і роботодавцями на понад 30 видів робіт укладається майже 300 договорів на організацію громадських робіт. Так, у 2018 році до таких робіт було залучено 929 осіб, а вже з початку 2019-го – 479.

Про співпрацю із Лановецькою районною філією Тернопільського ОЦЗ щодо організації згаданих робіт вели мову голови Лановецьких РДА та міськради. Вони детальніше зупинились на видах робіт, фінансуванні, потребах у тимчасових працівниках у майбутньому, перспективах розвитку району та Лановецької ОТГ.

За словами міського голови Лановець Романа Казновецького, у 2019 році Лановецька міська рада виділила 235 тисяч гривень з місцевого бюджету для організації громадських робіт, з них, 185 тис. грн на Лановецьке комунальне підприємство по благоустрою та 50 тис. грн на відділ освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної політики.

Журналісти після прес-конференції побували в Лановецькій ОТГ. Вони побачили як працюють безробітні, задіяні у громадських роботах: в дитсадочку «Ромашка» на упорядкуванні території і вкладанні бруківки; в Лановецькому міському інклюзивно-ресурсному центрі (у приміщенні ЗОШ № 2), де в одній з кімнат центру проводились ремонтні роботи; у місцевому комунальному підприємстві по благоустрою – на зачищенні території навколо міського стадіону від сухостою та самосіву.

Представники ЗМІ поспілкувалися із керівниками установ, дізналися про їх співпрацю зі службою зайнятості, обсяги необхідних зараз тимчасових робіт та запланованих цього року; взяли інтерв’ю у безробітних.