оп
12.07.2018 | 16:03

У Козівській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості за участю соціальних партнерів відбувся семінар з роботодавцями на тему: «Легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту».

Участь у заході взяли головний державний інспектор праці управління Держпраці Андрій Погаратий, заступник начальника відділу Козівського бюро правової допомоги Ганна Луцишин, завідувач сектору по роботі з персоналом Козівського об’єднаного управління Пенсійного Фонду у Тернопільській області Ірина Татусько.

Директор філії ОЦЗ Володимир Мельник зазначив, що для економіки важливим є забезпечення гідної праці із справедливим доходом, безпекою на робочому місці, належне оформлення трудових відносин з найманими працівниками та виплата «чесної» зарплати, перспективи розвитку персоналу.  Саме ці питання і обговорювали учасники семінару.

Головний інспектор управління Держпраці Андрій Погаратий поінформував про порядок оформлення трудових відносин між найманим працівником та працедавцем, вказав на відповідальність за порушення трудового законодавства при використанні нелегальних трудових відносин, а також про відпускні за час щорічної відпустки, грошову компенсацію за невикористану відпустку, допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадку хвороби та інші соціальні гарантії.

Завідувач сектору по роботі з персоналом Козівського об’єднаного управління Пенсійного Фонду у Тернопільській області Ірина Татусько  зазначила, що в ситуації нелегальних трудових відносин працівник втрачає трудову пенсію.

Заступник начальника відділу Козівського бюро правової допомоги Ганна Луцишин  ознайомила  присутніх з послугами, які організація надає працівникам і роботодавцям.

У семінарі взяли участь 10 роботодавців району, в тому числі голови сільських рад, представники агропромислових та приватних підприємств, фізичні особи-підприємці.