01.02.2018 | 09:20

 

У рамках адміністративно-територіальної реформи та з метою наближення соціальних послуг до клієнтів, в кожній із об’єднаних територіальних громад Підволочиського району створюється доступна до людей система оперативного і безперешкодного реагування на їх потреби у сфері соціального захисту. 

Так, 30 січня 2018 року відбулося відкриття Центру надання адміністративних послуг Скалатської об’єднано територіальної громади Підволочиського району. Створення ЦНАПу стало можливим завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою».

У відкритті Центру взяли участь голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, заступник голови ОДА Віктор Овчарук, голова Підволочиської районної державної адміністрації Борис Онищук, голова Підволочиської районної ради Ігор Монартович.

Запрацювала й «Громадська приймальня», де уповноважений представник центру зайнятості зможе надавати послуги з питань працевлаштування та соціального захисту від безробіття для громадян, які найбільше потребують підтримки із сторони держави, а саме - безробітних з числа квотних категорій, демобілізованих учасників АТО, осіб з інвалідністю та інших.

Заступник директора обласного центру зайнятості Петро Химейчук також відвідав згадану громаду, де разом із директором Підволочиської районнї філії ОЦЗ Іриною Левицькою зустрівся із головою ОТГ Петром Савончаком.

«До громади входять: м. Скалат, села Старий Скалат, Зарубинці, Криве, Поділля, Новосілка, Колодіївка, Остап’є, Городниця, Полупанівка, Магдаліївка, Теклівка. Загальна кількість населення – 14 тис. 326 осіб., з них економічно активне – 6575 осіб, - розповів голова ОТГ. – Загалом 188 роботодавців здійснюють діяльність на території громади, з них економічно активних – 19».

Ірина Левицька під час зустрічі додала, що послугами служби зайнятості в 2017 році скористались 268 осіб, з них працевлаштовано - 160, в тому числі на новостворені робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного соціального внеску - 2, проходили профнавчання – 40, надано профінформаційних послуг – 458, брали участь в тимчасових роботах – 51 та у громадських роботах – 16 жителів громади.

Під час ділової бесіди мова йшла про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, можливості передбачення у місцевих бюджетах коштів на організацію громадських робіт на 2018 рік відповідно до потреби громад та забезпечення їх фінансування.

У результаті зустрічі сторони окреслили напрямки спільної роботи на 2018 рік.