18.11.2022 | 10:05

Внесено чергові зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (Порядок). Відповідні поправки містить постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.2022 р. № 1283 “Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738”.

Державна служба зайнятості знайомить вас зі змінами, які враховують практику реалізації проекту з надання мікрогрантів на власний бізнес й покликані зробити цей процес ще прозорішим.

По-перше, з метою оптимізацію процесу надання грантів у п. 19 Порядку уточнюється, що критерії перевірки ділової репутації та критерії оцінювання бізнес-плану визначатимуться Мінекономіки, а не у договорі про взаємодію. Раніше ці критерії визначалися договором про взаємодію між Мінекономіки, уповноваженим банком та Державним центром зайнятості.

По-друге, сприятливі для отримувачів гранту зміни полягатимуть у тому, що обов'язок створення робочих місць з послідуючим працевлаштуванням на них осіб на строк не менш як на 24 місяці має бути виконано впродовж 6 місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку, а не з моменту укладення договору мікрогранту робочих (зміни до п. 20 Порядку).

Як відомо, програма надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу діє як складова проекту єРобота, спрямованого на стимулювання підприємницької діяльності. Заявки на отримання грантів встигли подати тисячі громадян України.

Для зручності, якщо вам потрібна допомога, консультація чи роз’яснення, що пов’язані з реалізацією програми надання мікрогрантів, нами створена узагальнена таблиця з анонсами заходів, які проводяться в усіх центрах зайнятості України.

Заяву можна подати через спеціалізований портал.

Звертаємо також вашу увагу на статтю “Мікрогранти: поширені помилки при заповненні бізнес-планів”.

У Тернопільському обласному центрі зайнятості щодо мікрогрантів та можливості проходження відповідних курсів отримати консультацію можна за телефонами: (0352) 23-49-82, (0352) 23-51-95, а також на каналі онлайн-підтримки в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil).