19.01.2017 | 10:59

Робочу нараду з напрацювання пропозицій щодо розширення функціоналу державної служби зайнятості та напрямків поліпшення співпраці з роботодавцями та соціальними партнерами провели у Гусятинському районному центрі зайнятості. До заходу долучилися Надія Галябарда, заступник голови РДА, Галина Гродецька, начальник управління Пенсійного фонду України, Ігор Соболь, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Валентина Оліяр, спеціаліст Підволочиської міжрайонної виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також представники місцевих роботодавців.

Директор райцентру зайнятості Антон Череватий зазначив, що протягом 2016 року було зареєстровано 1734 безробітних. Вдалося працевлаштувати 1562 особи. За станом на 01.01.2017 в РЦЗ на обліку перебуває 1147 осіб зі статусом безробітного. Їм продовжується пошук підходящої роботи. Минулоріч за сприянням у працевлаштуванні до райцентру зайнятості звернулось й 605 громадян, які мали додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, з них місця праці отримали 267 осіб. До участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру було залучено 344. 270 безробітних навчалися на кухаря, тракториста, менеджера зі збуту, водія автотранспортних засобів тощо. Підприємницьку діяльність за сприяння служби започаткували 4 особи. З початку минулого року зареєстровано 1544 вакансії, з яких 1499 укомплектовано.

Роботодавці, які взяли участь у заході, говорили про велике навантаження на їх діяльність у зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати, про велику ймовірність оптимізації чисельності їхніх працівників.

Присутні на зустрічі дійшли думки, що для забезпечення зайнятості населення необхідно:

- посилити індивідуальний підхід до підбору претендентів на вільні робочі місця, проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення та роботодавців щодо ведення соціально-відповідального бізнесу та переваг легального працевлаштування;

- активізувати роботу спеціальних районних комісій з легалізації зайнятості ;

- сприяти в подачі роботодавцями в службу зайнятості інформацій про вакансії,особливо з гідною оплатою праці;

- добиватися, аби в місцевих бюджетах були передбачені кошти на організацію громадських робіт для безробітних.