29.11.2017 | 14:38

У Лановецькому районному центрі зайнятості відбувся семінар з соціальними партнерами на тему: «Надання послуг особам з інвалідністю».

«3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. День не святковий, а покликаний привернути увагу до проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх прав, показати переваги від участі цих людей в політичному, суспільному, економічному і культурному житті, а також є нагадуванням людству про його обов’язок перед цими людьми: проявляти турботу, милосердя, - зазначила директор районного центру зайнятості Світлана Філюк. - З початку 2017 року в центрі зайнятості в пошуках роботи перебувала 21особа з інвалідністю. 10 - працевлаштовані, 2 - проходили професійне навчання за направленнями РЦЗ. За станом на сьогодні в районному центрі зайнятості перебуває 7 осіб з інвалідністю, з якими ведеться пошук підходящої роботи.

Спільна праця соціальних партнерів дає можливість полегшити життя людей з особливими потребами, зробити його більш комфортнішим, змінити громадську думку щодо зайнятості таких людей, надати їм можливість реалізувати свій творчий та інтелектуальний потенціал».

Заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг РЦЗ Ольга Солтис звернула увагу на те, що фахівці центру зайнятості сприяють особам з обмеженими фізичними можливостями у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок, знань, та з урахуванням довідки до акту огляду медико-санітарної експертної комісії з висновком про умови і характер праці, індивідуальної програми реабілітації та побажань інваліда. Проводять професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, надають профорієнтаційні та профконсультаційні послуги, залучають до участі в громадських та тимчасових роботах, сприяють започаткуванню власної справи.

Учасники семінару обговорили питання співпраці, координації зусиль на ринку праці.

На завершення семінару директор районного центру зайнятості Світлана Філюк зазначила, що людство має зрозуміти, що люди з інвалідністю є частиною суспільства і що для них мають бути створені умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Про що написано у вірші Лілії Завойської, випускниці Інституту філології та масових комунікацій «Ми духом стійкі»

Не дивіться на нас жалісливо.

Ми — такі, як і ви, як і всі.

Теж ми прагнемо бути щасливі

Попри всі ваші щирі жалі.

Ми – такі, як усі, тільки звикніть,

Не глузуйте й сльозу не роніть.

Як нам хочеться іноді крикнуть,

Що ваш погляд пекуче болить!

Ми звикаєм не бачити очі,

Ми не чуємо шепіт слизький,

Лише схлипуємо серед ночі:

"Ну чому я на світі такий?!"

Та щоб мама, бува, не почула,

Ми зі сліз тих складаєм вірші,

Щоби доля нарешті збагнула –

Ми – незламні, ми – духом стійкі!

Перемучимо! Переборемо!

Вранці – будем сміятися знов

І змагатися будемо з болем,

І ловити в очах... любов.

Пам'ятаючи муки розп'яття –

"Бо ж не відали, що творили..."

Несемо ми "свій хрест" із завзяттям

І прощаємо, як нас учили..

У заході взяли участь: начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни, праці та контролю за правильністю призначення та виплати пенсії Лановецького соціального захисту населення Лановецької РДА Світлана Бердар, завідувач сектору забезпечення, наповнення бюджету фінансово-економічного відділу Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Іван Дмитришин, головний спеціаліст відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи Лановецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Лариса Халуп’як, начальник Лановецького РЦ СССДМ Світлана Юзюк, секретар Лановецької міської ради Олена Процюк, юрисконсульт Лановецької РДА Тижук Оксана, сільський голова Білозірської сільської ради Володимир Горносум, начальник відділу кадрів ЛКЦРЛ Надія Толкачева, відповідальні за ведення кадрової роботи у ТОВ «Агро-Ланівці» Тетяна Лепетун, ПСК «Теко-Ланівці» Валентина Мельник.