Про надання соціальних послуг особам з інвалідністю, створення для них умов, організацію заходів з метою ефективного пошуку роботи та адаптації на ринку праці таких громадян йшла мова під час ділової зустрічі директора Тернопільського обласного центру зайнятості Петра Химейчука та голови обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України» Михайла Костіва.
Очільник обласної служби зайнятості зауважив, що державна служба зайнятості надає соціальні послуги усім незайнятим громадянам, в тому числі й особам з інвалідністю, а саме: сприяє таким особам у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок, знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації інвалідів з урахуванням побажань інваліда, проводить професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, надає профорієнтаційні та профінформаційні послуги, залучає до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, сприяє започаткуванню власної справи тощо.
Фахівці центрів зайнятості краю з особливою увагою та розумінням ставляться до людей з інвалідністю. В усіх центрах зайнятості Тернопілля для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями встановлено пандуси чи сигнальні кнопки для виклику спеціалістів, обладнано відповідні довідкові кутки з інформаціями про підприємства, що мають вакансії для інвалідів, навчальні заклади, які здійснюють професійну підготовку зазначеної категорії населення, забезпечено можливості користуватися різними джерелами інформації, в тому числі через Інтернет.
«З початку 2016 року послугами місцевих центрів зайнятості скористались 887 інвалідів, з них 35 - демобілізовані учасники АТО. За сприяння служби зайнятості знайшли місця праці 324 особи з обмеженими фізичними можливостями, з них 5 колишніх воїнів», - зазначив директор ОЦЗ.
Михайло Костів висловив вдячність працівникам служби зайнятості за чуйне ставлення до осіб з особливими потребами та керівництву за організований високий рівень обслуговування таких відвідувачів у центрах зайнятості, доступність приміщень, створення умов для самостійного опрацювання інформації, а також за надання можливості проводити інформаційні заходи з інвалідами у приміщеннях центрів зайнятості, в тому числі й у Будинку праці в м. Тернопіль.
«Служба зайнятості є відкритою, сервісною і мобільною установою, яка завжди готова до співпраці, - сказав Петро Химейчук. - Аби посприяти людям у якнайшвидшому пошуку роботи, центри зайнятості області запроваджують нові сучасні технології: відеорезюме, відеопрезентації вакансій, он-лайн співбесіди, комунікацію з безробітними через соціальні мережі. Підбір кадрів роботодавцям здійснюється з елементами рекрутингу, з використанням психодіагностичних методик, можливостей Інтернет ресурсів».
Служба зайнятості Тернопільщини нині перебуває у стані реформування. Очікується передача ряду адміністративних функцій базових центрів зайнятості на обласний рівень. Такий підхід дозволить фахівцям центрів зайнятості більше уваги приділити обслуговуванню шукачів роботи та роботодавців. Місцеві центри зайнятості втратять статус юридичних осіб та будуть перетворені у філії та відділення.
«Проте основним її завданням, як і раніше, залишається допомага людям в пошуку роботи, а роботодавцям - необхідних працівників», - запевнив директор ОЦЗ.
Співрозмовники обговорили проблемні питання, які виникають при сприянні зайнятості інвалідів та окреслили шляхи подальшої співпраці.