24.07.2023 | 10:23

Представники ОВА та Тернопільського обласного центру зайнятості долучились до наради з питань працевлаштування та професійного навчання ВПО під головуванням Віцепрем'єр-міністра України, міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

«Внаслідок тривалої збройної агресії росії в обласній службі зайнятості з початку поточного року отримували послуги 784 вимушено переміщені особи, з них 700 мали статус безробітного, - поінформував директор Тернопільського Василь Олещук.

Для пошуку місць праці для внутрішньо переміщених осіб працівники служби зайнятості активно спілкувались з роботодавцями, презентували їм професійно-кваліфікаційний склад переселенців, інформували про можливість компенсації роботодавцям витрат на оплату праці.

Станом на 1 липня 2023 року працевлаштовані 192 ВПО, зокрема, 3 особи – за умови компенсації роботодавцям витрат на оплату праці. Окрім цього, 77 роботодавцям компенсуються витрати на оплату праці за працевлаштованих 110 внутрішньо переміщених осіб. 

21 переселенець залучений до суспільно корисних робіт, 2 - до участі в роботах тимчасового характеру; 21 - проходив професійне навчання за направленням служби зайнятості; 9 - отримали ваучери на оплату навчання.

На сьогодні, статус зареєстрованого безробітного мають 124 ВПО, з них 73 особи отримують допомогу по безробіттю (середній розмір якої становить 1830 грн).

Серед зареєстрованих безробітних з числа переселенців більшість жінки (85%). Особи з вищою освітою  становлять 55%. 

Працівники Тернопільського обласного центру зайнятості продовжують вживати активних заходів щодо пошуку місць праці для переселенців.

Бажаючі можуть відновити чи розпочати власну справу, скориставшись урядовою програмою «єРобота». З початку 2023 року вже 2 фізичні особи та 3 фізичні особи - підприємці з числа ВПО отримали позитивне рішення щодо надання мікрогранту.  Їм надійде понад 900 тисяч гривень, що дозволить створити не менше 12 робочих місць. Вони надаватимуть освітні та перукарські послуги, будуть розводити креветок і раків».