оп
18.03.2019 | 09:40

У січні-лютому 2019 року через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу 20026 осіб, з них статус безробітного отримали 12755. Завдяки модернізації та розвитку державної служби зайнятості, у співпраці з роботодавцями та іншими соціальними партнерами було працевлаштовано 3348 осіб, з них 107 – з компенсацією роботодавцям витрат єдиного соціального внеску 4 безробітних започаткували бізнес, отримавши одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності; 479 краян залучені до тимчасової зайнятості; 625 безробітних скористалися можливістю пройти професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

Одним із дієвих напрямів активної політики зайнятості населення є організація громадських робіт, який реалізується у співпраці з місцевими органами влади і роботодавцями, на підставі відповідних договорів. Такі роботи мають суспільно-корисну спрямованість, відповідають потребам певної територіальної громади, сприяють її соціальному розвитку. Громадські роботи проводяться виключно на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях та фінансуються за кошти місцевих бюджетів, роботодавців, для яких роботи виконуються, та кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, включаючи виплату як основної, так і додаткової зарплати.

Види цих робіт визначаються місцевими органами влади. Громадські роботи можуть бути організовані для всіх бажаючих, але в першу чергу для - безробітних.

Для роботодавців - це можливість оперативно задовольнити тимчасові потреби у кадрах, оцінити їх професійні здібності та якості, реальна економія коштів.

Це вигідно безробітним! Участь у таких роботах є джерелом доходу у час пошуку роботи, підтримує мотивацію до праці. На учасників громадських робіт поширюються соціальні гарантії, зберігається право на виплату допомоги по безробіттю, період участі у таких роботах зараховується до страхового стажу. Це реальний шанс отримати постійне місце праці! Після участі у громадських роботах більше третини безробітних працевлаштовано на постійні місця праці.

Щороку між службою зайнятості Тернопільщини та органами місцевого самоврядування і роботодавцями на понад 30 видів робіт укладається майже 300 договорів на організацію громадських робіт.

Так, у 2018 році до громадських робіт було залучено 929 осіб, які проводили благоустрій територій населених пунктів, упорядковували сільські кладовища та меморіальні комплекси, прибирали та чистили придорожні лісосмуги, виконували будівельні та інші підсобні роботи з ремонту об’єктів соціальної сфери, інформували населення про порядок отримання житлових субсидій, надавали допомогу сім’ям загиблих учасників АТО тощо. На проведення цих робіт було витрачено 1 млн 230,7 тис. грн Фонду та 1 млн 270,3 тис. грн коштів місцевих бюджетів.

Важливо, що проведення громадських робіт з урахуванням їх суспільно-корисної спрямованості сприяє створенню робочих місць з гідними умовами та оплатою праці, забезпеченню легалізації зайнятості, веденню соціально відповідального бізнесу. 

Служба зайнятості Тернопільщини завжди відкрита до взаємодії на ринку праці з усіма соціальними партнерами!