27.06.2024 | 11:46

Які вони – сучасні та майбутні виклики для сектору легкої промисловості та суміжних галузей? Які є практики підтримки бізнесів на чолі та у власності жінок? Говорили про це під час круглого столу представники бізнесу, місцевої влади, громадських організацій, державних установ.

Про зміни на ринку праці, попит і пропозицію робочої сили, в т.ч. у швейній промисловості, послуги для пошукачок і підприємниць, які надає центр зайнятості розповів директор Тернопільського обласного центру зайнятості Микола Городецький.

Роботодавці, які ведуть діяльність у секторі легкої промисловості подали у службу зайнятості впродовж січня-червня 2024 року 163 вакансії. З них: 65% - виробництво одягу, 28% - текстильне виробництво, 7% - виробництво шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів.

Наразі на зареєстрованому ринку праці Тернопільщини переважають жінки. Спостерігається тенденція працевлаштування жінок за професіями, що традиційно вважалися чоловічими.

З метою сприяння зайнятості жінок служба зайнятості виплачує компенсації роботодавцям при їх працевлаштуванні.

Для розвитку жіночого підприємництва служба зайнятості організовує заходи з орієнтації на підприємництво, навчання з бізнес-планування, пропонує гранти та мікрогранти на відкриття та провадження власної справи в рамках урядової програми «єРобота».

«Служба зайнятості пропонує своїм клієнтам (як чоловікам, так і жінкам) дієві послуги, програми та зручні сервіси, якими можна скористатися, зокрема й онлайн. Радо запрошуємо всіх!», - зазначив Микола Городецький.

Захід організований в рамках Проекту «Підтримка економічного процвітання жінок та внутрішньо переміщених осіб в Україні» (SEW Ukraine), що впроваджується Канадською фундацією кооперативного розвитку CDF Canada у співвиконанні з БО «Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» та за фінансової підтримки Global Affairs Canada.