оп
18.03.2019 | 09:30

У Лановецькій міськраді відбувся виїзний семінар з соціальними партнерами з питань організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Директор обласного центру зайнятості Василь Олещук, голова РДА Юліан Сірант та Лановецький міський голова Роман Казновецький, директор Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Анатолій Куриляк, радник Тернопільського міського голови, керівник дитячого реабілітаційного центру «Бебіко» Ольга Гордієнко, директор Лановецької районної філії Тернопільського ОЦЗ Світлана Філюк, голови сільрад Лановецького району дізналися про мету, вигоди для громад, роботодавців та безробітних; обговорили можливості організації громадських робіт, механізми проведення і фінансування, види робіт та ін.

«Одним із дієвих напрямів активної політики зайнятості населення є організація громадських робіт, який реалізується у співпраці з місцевими органами влади і роботодавцями, на підставі відповідних договорів. Такі роботи мають суспільно-корисну спрямованість, відповідають потребам певної територіальної громади, сприяють її соціальному розвитку. Громадські роботи проводяться виключно на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях та фінансуються за кошти місцевих бюджетів, роботодавців, для яких роботи виконуються, та кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Так, у 2018 році до громадських робіт було залучено 929 осіб, а цьогоріч вже 479, - повідомив Василь Олещук. - Для роботодавців - це можливість оперативно задовольнити тимчасові потреби у кадрах, оцінити їх професійні здібності та якості, реальна економія коштів. Безробітним - участь у таких роботах є джерелом доходу у час пошуку роботи, на них поширюються соціальні гарантії, зберігається право на виплату допомоги по безробіттю, період участі у таких роботах зараховується до страхового стажу. Це реальний шанс отримати постійне місце праці! Після участі у громадських роботах більше третини безробітних працевлаштовано на постійні місця праці».

Голова Лановецької РДА Юліан Сірант зупинився на загальних напрямках розвитку району.

Міський голова Лановець Роман Казновецький зауважив, що у 2019 році міська рада виділила 235 тисяч гривень з місцевого бюджету для організації громадських робіт. Він зупинився на співпраці із Лановецькою райфілією ОЦЗ щодо організації громадських, розповів про поточні потреби у тимчасових працівниках та майбутні проекти, зокрема щодо відновлення зооботанічного саду, упорядкування скверів у місті, створення доріжок для велосипедистів та для катання на роликах тощо. Продемонстрував відеофільм про м. Ланівці.

Директори Тернопільського міськрайонного центру зайнятості та Лановецької райфілії ОЦЗ поділились з присутніми досвідом співпраці із роботодавцями та органами влади щодо організації громадських робіт.

Зацікавила учасників заходу й розповідь радника Тернопільського міського голови, керівника дитячого реабілітаційного центру «Бебіко» Ольги Гордієнко про особливості проведення згаданих робіт у м. Тернополі, у тому числі в «Бебіко». Відрадно, що під час заходу мер Лановець та пані Ольга обмінялися контактами, аби поділитися досвідом та співпрацювати щодо діяльності Лановецького міського інклюзивно-ресурсного центру (у приміщенні ЗОШ № 2).