05.02.2018 | 15:27

У Тернопільській облдерадміністрації відбулася скайп-нарада з головами РДА за участю керівників структурних підрозділів ОДА, установ та організацій області. Нараду провів голова ОДА Степан Барна.

Директор обласного центру зайнятості Василь Олещук під час наради доповів про діяльність обласної служби зайнятості на ринку праці Тернопільщини, організацію громадських робіт.

«У 2017 році послугами служби зайнятості області скористались 47 тис. осіб, з них 29,6 тис. мали статус безробітного. На кінець 2017 року чисельність безробітних становила 9213 осіб і протягом року зменшилась на 14,6%. За сприяння місцевих центрів зайнятості в минулому році працевлаштовано 25918 осіб, з них 9964 безробітних, - поінформував Василь Олещук. - Для підвищення конкурентоздатності на ринку праці у 2017 році 4109 безробітних проходили навчання або підвищували свою кваліфікацію, 98% безробітних після закінчення профнавчання працевлаштовані.

Завдяки активній співпраці служби зайнятості з роботодавцями зберігається позитивна тенденція щодо збільшення кількості роботодавців, які подали вакансії у службу зайнятості на 11,8% (6757) та кількості наявних вакансій на 8,3% (38601). Крім того, у базі даних служби зайнятості містилась інформація про 7521 пропозицію роботи, отриману з інших джерел.

На 31 грудня 2017 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями у службу зайнятості, становила 1040 одиниць. Однак, серед поданих вакансій у службу зайнятості лише 3,8% були із заробітною платою вищою від середньої по області, в той же час 53,3% - з мінімальною зарплатою.

Директор обласного центру зайнятості зауважив, що основними проблемами на ринку праці Тернопільщини є:

- низька мотивація до праці (96% вакансій, які надійшли від роботодавців з заробітною платою меншою від її середньообласного розміру),

- дисбаланс на ринку праці в професійно-кваліфікаційному розрізі між попитом на робочу силу та її пропозицією, труднощі з укомплектування вакансій кваліфікованими робітниками (45% серед безробітних мають вищу освіту, а у Тернопільському МРЦЗ їх частка складає майже 80%),

- сільське безробіття (на 31.12.2017 жителі сіл складають 59% в загальній кількості зареєстрованих безробітних). До того ж, найбільша кількість вакансій зосереджена у м. Тернопіль та Тернопільському районі (70% від їх загальної кількості в області).

- тіньова зайнятість,

- трудова міграція населення за кордон.

У зв’язку з цим, посилюється необхідність скоординованих зусиль місцевих органів влади, правоохоронних органів щодо збереження трудового потенціалу області, виведення робочих місць з «тіні», сприяння розвитку малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць, підвищення розміру заробітної плати та подачі роботодавцями інформації про вакансії службі зайнятості з гідною оплатою праці.

«Служба зайнятості Тернопільщини спільно з органами місцевого самоврядування у 2017 році проводила значну роботу щодо організації тимчасової зайнятості населення. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 3121 особу, в т.ч. 2761 безробітного. Вони здійснювали благоустрій територій населених пунктів та придорожніх смуг, їх озеленення; упорядкування кладовищ та місць меморіальних поховань і пам’ятників; розчищення територій внутрішньогосподарських меліоративних каналів; інформували населення щодо спрощеної системи надання субсидій; виконували роботи з будівництва та ремонту об’єктів соціальної сфери тощо. Після завершення цих робіт 828 осіб працевлаштовано на постійні місця праці.

На проведення громадських робіт у 2017 році використано 1 млн 876,3 тис. грн, в тому числі коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття – 894,9 тис. грн. та коштів місцевих бюджетів – 981,4 тис. грн.

Районним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування необхідно передбачити та виділити кошти місцевих бюджетів на організацію громадських робіт у 2018 році.