У рамках місячника сприяння зайнятості учасникам АТО у базових центрах зайнятості Тернопільщини відбувся ряд заходів.
Так, у Гусятинському районному центрі зайнятості проведено День відкритих дверей для демобілізованих військових за участю представників Держгеокадастру, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, центру безоплатної вторинної правової допомоги, координаційного центру допомоги учасникам АТО.
Директор РЦЗ Антон Череватий ознайомив присутніх зі станом ринку праці, розповів про послуги служби зайнятості, зокрема, учасникам АТО.
«За станом на 29.06.2016 у районний центр зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулось 68 осіб, які брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. З них 48 - призначено виплату допомоги по безробіттю, - повідомив керівник РЦЗ. - Один учасник АТО проходив стажування та був працевлаштований у СФНВГ «Коваль» водієм навантажувача. Загалом працевлаштовано 10 учасників АТО».
Під час заходу колишні військові також дізналися про надання земельних ділянок; отримання компенсаційних виплат та можливості проходження санаторно-курортного лікування та реабілітації.
Про послуги фахівців центру правової допомоги, координати згаданого центру повідомила начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами Надія Попик.
Начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Н. Кришталович-Клим поінформувала учасників заходу про можливість отримання комплексу соціальних послуг: інформаційних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, психологічних, про надання оздоровчих путівок для дітей та родичів учасників АТО.
Секретар координаційного центру допомоги учасникам АТО Зоя Перегінець розповіла про допомогу військовим, які звертаються до координаційного центру. Усі бійці дякували їй не тільки за допомогу на фронті, а й тут, на мирній території.
Присутні отримали вичерпні кваліфіковані відповіді на запитання, поради та рекомендації.
Загалом у заході взяв участь 21 демобілізований воїн АТО.
Фахівці Шумського райцентру зайнятості провели засідання круглого столу за участю голови громади – голови Шумської міської ради Володимира Плетюка, представника роботодавця ФОП А. Вознюка, демобілізованих учасників АТО.
«Одне із першочергових завдань центру зайнятості - сприяння колишнім воїнам у працевлаштуванні, - зазначила директор РЦЗ Наталя Ванжула. - За відсутності підходящої роботи безробітному призначається та виплачується матеріальне забезпечення. У зв’язку з недостатньою кількістю оперативних вакансій, як альтернатива, розглядається питання військової служби за контрактом».
Під час заходу присутні ознайомились із соціальними послугами демобілізованим військовослужбовцям, актуальними вакансіями, які подали роботодавці у РЦЗ, та вільними робочими місцями Тернопільського об’єднаного військового комісаріату (зокрема, у Шумському РВК).
Представник роботодавця ФОП А.Вознюка розповіла про те, що підприємець займається лісопильним та стругальним виробництвом у с. Руська Гута на Шумщині; ознайомила з умовами роботи та оплати праці, соціальним забезпеченням, перспективами працевлаштування.
Голова міськради Володимир Плетюк повідомив про пільги учасникам АТО, передбачені законодавством, умови виплати матеріальної допомоги, виділення земельних ділянок для ведення особистого сільського господарства.
У Бучацькому районному центрі зайнятості відбувся семінар для 14 військовослужбовців та учасників АТО із залученням представника центру надання безоплатної правової допомоги.
Представники Центру детально розповіли присутнім про захист їхніх прав, застосування відповідних нормативів, законів, розпоряджень.
Соціальні партнери служби зайнятості Бучаччини також не залишились осторонь проблем демобілізованих учасників АТО. У районному центрі зайнятості вони зустрілися, аби обговорити спільні дії із забезпечення зайнятості та підвищення конкурентоспроможності колишніх воїнів на місцевому ринку праці, заходи з їх адаптації у мирному житті.
Увага приділялась питанням професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації учасників АТО за професіями, які актуальні на ринку праці, залучення їх до тимчасових робіт, організації власної справи тощо.
Метою семінару для учасників АТО, що відбувся у Бережанському районному центрі зайнятості було надання інформації про послуги державної служби зайнятості, визначення шляхів професійної адаптації військових на ринку праці.
«Усі учасники АТО, які повертаються до мирного життя, потребують підтримки для продовження повноцінного життя і, насамперед, у реалізації свого права робити те, що вміють», - звернулась до учасників заходу провідний фахівець з профорієнтації РЦЗ Ірина Васенко.
Присутні на семінарі висловили свої побажання та уявлення про роботу, де і ким вони хотіли б працювати; ознайомились із державними гарантіями у сфері зайнятості для демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу за призовом.
Також на захід було запрошено заступника керівника Бережанського відокремленого підрозділу громадської організації «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України» Олега Захарківа, працівника територіального центру соціального обслуговування та волонтера Центру допомоги добровольцям та учасникам АТО Галину Сапеляк, представника військового комісаріату Володимира Леськіва.
«Наше завдання – сприяння реалізації можливостей учасників АТО, їх адаптації у мирному житті, надання консультацій та практичних порад», - зазначила Галина Сапеляк. Про види допомоги, яку можуть отримати недавні воїни, можливість санаторно-курортного лікування, виділення земельних ділянок, надання житла та покращення житлово-комунальних умов, документи, які треба подати для отримання пільг говорив Олег Захарків. Представник військкомату поінформував про проходження військової служби за контрактом.