13.05.2022 | 10:46

За період війни до Тернопільського обласного центру зайнятості за консультаціями звернулися близько 600 вимушено переміщених осіб. 788 офіційно зареєструвалися для пошуку роботи. 509 отримали статус безробітних. 109 осіб уже працевлаштували. Про це Суспільному повідомила заступниця директора обласного центру зайнятості Олександра Островська.

"Це робітничі професії, службові, інженерно-технічні професії, педагоги були, медики. Кожного дня у пошуках роботи до нас звертаються 20-30 осіб. На жаль, така ситуація, що вакансій менше. Якщо дивитися, то минулого року і в такий же період цього року, то на третину зменшилася кількість роботодавців, які інформували про вакансії також з певних причин. Ну і на третину зменшилася кількість самих вакансій. Ми область сільськогосподарська і в нас у перший квартал, за чотири місяці, ідуть вакансії десь 43%, які подавали роботодавці в аграрному секторі. Якщо на 1 травня у нас було 847 вакансій, то на сьогодні їх менше, ніж 600-680. Є вакансії для медиків, до речі, заробітна плата там різна, там від 6,5 до 20 тисяч гривень. До 20 тисяч, мабуть, пропонують приватні якісь клініки, але для лікарів вакансії вже є постійні. Є вакансії і для медсестер, на сьогодні там 12-14 вакансій є", – розповіла Олександра Островська у програмі "Сьогодні. Головне".

Середня заробітна плата по вакансіях, які пропонували в обласному центрі зайнятості – 8 тисяч 414 гривень. Загалом – 40% цих вакансій із мінімальною зарплатою.

"Звичайно, не дуже охоче люди розглядають такі пропозиції, бо кваліфікований робітник хоче заробляти достойну заробітну плату. Хоча є вакансії по 10 тисяч, там керуючий відділом, інженер-механік, інженер-конструктор, круп`яр, електрогазозварник, машиніст екскаватора. Є і по 20 тисяч вакансії-лікарі, водії тролейбусів. Що роботодавець пропонує, ми те саме пропонуємо людині. В середньому рівень зарплати за час війни дещо зменшився", – каже Островська.

Жінка розповіла, що вакансії для безробітних шукають і на підприємствах, які перевозять своє виробництво на Тернопільщину із територій, де ведуться активні бойові дії:

"Наразі Заліщицька районна філія ОЦЗ допомогла укомплектувати вакансії 26 швачок для роботодавця, який приїхав з Київщини. Ми знайшли, як серед безробітних, які були на обліку, так і серед жителів Заліщицької громади, а також серед вимушено переміщених осіб з інших регіонів країни. Тут, у Тернополі співпрацюємо із роботодавцем, який приїхав з Запоріжжя. Ми збирали людей, які хотіли б там працювати, вони залишали свої контактні дані. Роботодавець сказав, що у міру установки обладнання, пройдуть тестування всі ті лінії, тоді будуть навчати людей і працевлаштовувати. Наразі ми туди направили двох безробітних".

Джерело "Суспільне.Новини"