"Це робітничі професії, службові, інженерно-технічні професії, педагоги були, медики. Кожного дня у пошуках роботи до нас звертаються 20-30 осіб. На жаль, така ситуація, що вакансій менше. Якщо дивитися, то минулого року і в такий же період цього року, то на третину зменшилася кількість роботодавців, які інформували про вакансії також з певних причин. Ну і на третину зменшилася кількість самих вакансій. Ми область сільськогосподарська і в нас у перший квартал, за чотири місяці, ідуть вакансії десь 43%, які подавали роботодавці в аграрному секторі. Якщо на 1 травня у нас було 847 вакансій, то на сьогодні їх менше, ніж 600-680. Є вакансії для медиків, до речі, заробітна плата там різна, там від 6,5 до 20 тисяч гривень. До 20 тисяч, мабуть, пропонують приватні якісь клініки, але для лікарів вакансії вже є постійні. Є вакансії і для медсестер, на сьогодні там 12-14 вакансій є", – розповіла Олександра Островська у програмі "Сьогодні. Головне".
Середня заробітна плата по вакансіях, які пропонували в обласному центрі зайнятості – 8 тисяч 414 гривень. Загалом – 40% цих вакансій із мінімальною зарплатою.
"Звичайно, не дуже охоче люди розглядають такі пропозиції, бо кваліфікований робітник хоче заробляти достойну заробітну плату. Хоча є вакансії по 10 тисяч, там керуючий відділом, інженер-механік, інженер-конструктор, круп`яр, електрогазозварник, машиніст екскаватора. Є і по 20 тисяч вакансії-лікарі, водії тролейбусів. Що роботодавець пропонує, ми те саме пропонуємо людині. В середньому рівень зарплати за час війни дещо зменшився", – каже Островська.
Жінка розповіла, що вакансії для безробітних шукають і на підприємствах, які перевозять своє виробництво на Тернопільщину із територій, де ведуться активні бойові дії:
"Наразі Заліщицька районна філія ОЦЗ допомогла укомплектувати вакансії 26 швачок для роботодавця, який приїхав з Київщини. Ми знайшли, як серед безробітних, які були на обліку, так і серед жителів Заліщицької громади, а також серед вимушено переміщених осіб з інших регіонів країни. Тут, у Тернополі співпрацюємо із роботодавцем, який приїхав з Запоріжжя. Ми збирали людей, які хотіли б там працювати, вони залишали свої контактні дані. Роботодавець сказав, що у міру установки обладнання, пройдуть тестування всі ті лінії, тоді будуть навчати людей і працевлаштовувати. Наразі ми туди направили двох безробітних".
Джерело "Суспільне.Новини"