30.06.2016 | 12:03

«Лялька.... Скільки тепла та любові містить це слово. Це — спогад про безтурботне дитинство, коли улюблені іграшки були одними з наших друзів, ми розповідали їм свої тривоги, переживання та страхи. І вони все розуміли, ніколи не сперечалися і дивилися на нас гудзиковими очима з мудрістю та спокоєм. Але бувають іграшки особливі», - розпочала чергове засідання молодіжного клубу “Шлях до успіху”, що діє у Чортківському районному центрі зайнятості, майстриня з виготовлення ляльок-мотанок Ірина Вербіцька.

Вона ознайомила присутніх з процесом мотання, зазначивши, що у процесі створення немає нічого складного, головне, щоб було бажання і фантазія.

«Лялька-мотанка — то не просто забавка, а й оберіг, - каже майстриня. - Колись її передавали з покоління в покоління як родинний талісман, що несе позитивну

енергетику. В основі виготовлення лежить трава — різуха. На неї намотуються шматочки тканини, а вже опісля шиють лялькам одяг. Волосся роблять з паклі або з ниток. Нитки підбираються за значенням: на добробут та здоров'я людини — червоно-зелені відтінки, для успіху у фінансових справах — зелені та золотисті, для щастя у коханні чи подружньому житті — червоні та рожеві кольори. Кожна лялька — це ще й певний образ».

Так, у доробку майстрині є Мотря і Мелашка з “Кайдашевої сім'ї”, Польова царівна, Наречена, Наталка Полтавка, Святкова, Гостинна

Україна, Несе Галя воду. Усі вони різні за розміром й конфігурацією (на зріст — до півметра!), одягнені у старовинні і сучасні вишиті тканини. Їх неповторні образи доповнюють коралі, стрічки, пояси, плетіння з бісеру.

Розповідаючи про свої роботи, майстриня зазначила, що її мета —показати красу нашого народу та зберегти народні традиції.

Своє вміння робити ляльки-мотанки майстриня залюбки передала учасницям клубу, провівши для них майстер-клас та відкривши декілька секретів мотання.

«Скільки ще дивовижних оберегів з'явиться на світ, я не загадую. Хотіла б узятися за створення цілої колекції етнографічних мотанок, кожна з яких буде представляти окремий регіон нашої держави. Справжня втіха для мене - це бачити захоплені очі людей, котрі розуміють, що українське — це сьогодення, це сучасність», - додала Ірина Вербіцька.

Чергове засідання молодіжного клубу ще раз підтвердило свій девіз - “Хобі+бізнес=успіх”.