Одним з багатьох напрямів профорієнтаційної роботи, яку проводять фахівці служби зайнятості з молоддю, є організація професіографічних екскурсій на підприємства. Такі заходи дають можливість учням безпосередньо та більш детально ознайомитись з різноманітними професіями, побачити реальну роботу працівників, дізнатися про потребу роботодавців у кадрах.
Так, для дев’ятикласників Бережанської гімназії ім. Б. Лепкого відбулась професіографічна екскурсія у місцеве відділення Приватбанку. Школярі ознайомились з професіями банківської справи: касир у банку, менеджер з фінансових операцій, менеджер з кредитування фізичних та юридичних осіб, контролер фінансової документації, інкасатор.
Керуючий банком Роман Корнелюк розповів про специфіку організації роботи різних відділів та кожного зокрема відділу установи, про вимоги згаданих професій до працівників тощо.
«Оскільки робота в банку пов’язана з обслуговуванням грошових цінностей, працівник повинен у першу чергу бути надзвичайно відповідальним, організованим, уважним, послідовним, виваженим, акуратним, комунікабельним, тактовним. Загалом, усі банківські посади можна умовно поділити на три типи: керівники найвищого рівня (так звані топ-менеджери) — голова та члени Правління, головний бухгалтер тощо; керівники середньої ланки — начальники управлінь, секторів, відділів, служб тощо; рядові співробітники. Для кожної категорії працівників передбачено свої вимоги, деякі з них затверджені законодавчо, інші встановлює сам банк з метою отримання найвищих професійних результатів праці та безпеки своєї установи», - зазначив
представник фінустанови.
Гімназисти спостерігали за здійсненням банківських операцій та роботою окремих спеціалістів банку, спілкувалися з працівниками.
Діти були приємно вражені сучасними умовами праці в установі, новітніми найсучаснішими технологіями, доброзичливим ставленням працівників, дружньою атмосферою, яка панує в колективі.
Учні зробили висновок, що при виборі майбутньої професії потрібно керуватися не тільки власними уподобаннями, але важливо також знати потреби ринку праці, враховувати особисті можливості. Вибір професії повинен бути свідомим, адже від цього залежить суспільна цінність людини, задоволеність професійною діяльністю, фізичне і психологічне здоров’я та, врешті, щасливе майбутнє.