07.09.2022 | 11:21

На Тернопільщині завершилася чергова хвиля розгляду заяв, поданих учасниками програми для отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Після перевірки уповноваженим банком ділової репутації заявників, оцінки бізнес-планів та співбесід з учасниками, проведених обласним центром зайнятості, із 167 поданих проєктів 34 - були підтримані.

Відтак, 12 фізичних осіб відкриють власну справу; 15 діючих підприємців та 7 юридичних осіб – розширять свою діяльність. Кожен з них отримає від 75 до 250 тис. грн на загальну суму майже 7,7 млн грн грантової допомоги. Реалізація поданих бізнес-планів дасть змогу створити, більше 100 нових робочих місць.

Найбільш поширений вид діяльності – 16 проєктів - надання послуг у сферах освіти, краси, відпочинку, харчування, комп'ютерного програмування, обслуговування та ремонту будинків та ін.

10 учасників програми будуть виготовляти меблі, вироби з дерева та текстилю, верхній одяг, подушки, м’ясні вироби та ін. 8 жителів Тернопільщини працюватимуть у сфері торгівлі.

До слова, завдяки мікрогранту одне з релокованих на територію Тернопільської області підприємств зможе придбати нове обладнання для запуску повного циклу з переробки вторинної сировини та планує створити ряд робочих місць.

Зауважимо, що подати заяву на отримання мікрогранту разом з бізнес-планом щодо створення нового або розвитку діючого бізнесу можна на порталі Дія (https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu . Основними умовами отримання коштів – створення робочих місць: у разі створення одного робочого місця – 50-150 тис. грн, двох і більше – до 250 тис. грн. Мікрогрант можна використати на придбання обладнання, сировини та матеріалів, оренду за нежитлове приміщення або лізинг обладнання.

Умови надання мікрогранту: https://bit.ly/3ohSjqA

Найбільш поширені помилки при поданні документів - на сайті Державного центру зайнятості.

Отримати консультацію щодо мікрогрантів та можливості проходження курсів підвищення кваліфікацій можна у Тернопільському обласному центрі зайнятості за телефонами: (0352) 23-49-82, (0352) 23-51-95, а також на каналі онлайн-підтримки в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи https://web.telegram.org/z/#5134509646