В Україні, за даними Міжнародної організації з міграції, протягом 30 років близько 300 тис. осіб постраждали від незаконної трудової експлуатації, а тому уряд України продовжує активну роботу, спрямовану на протидію цьому злочинному явищу.
Цьогоріч Державна служба зайнятості знову долучається до кампанії з висвітлення теми торгівлі людьми аби заохотити українців подбати про власну безпеку при пошуках роботи та працевлаштуванні. У центрах зайнятості постійно проводяться інформаційні заходи, які можуть бути ефективними в запобіганні та протидії торгівлі людьми, а саме:
- індивідуальні консультації щодо ризиків нелегальних трудових відносин;
- групові семінари щодо дотримання норм безпечного та законного працевлаштування;
- тренінги для шукачів роботи, під час яких розповідається як уникнути ризиків та не потрапити в ситуацію торгівлі людьми.
Відповідна тематика висвітлюється на всіх інформаційних ресурсах служби зайнятості.
Пам’ятайте, що ви маєте право на отримання допомоги від державних установ та міжнародних організацій, ви маєте законні інструменти аби захистити себе, своїх близьких чи друзів від незаконної експлуатації.
Для отримання допомоги або консультацій звертайтеся:
- 15-47 - “гаряча лінія” з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
- 0 800 500 202 / 102 - “гаряча лінія” Національної поліції України;
- 0 800 213 103 - “контакт-центр” системи безоплатної правової допомоги;
- 527 - “гаряча лінія” з протидії експлуатації;
- 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 - „гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
- 0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 - національна дитяча „гаряча лінія”.