Державна служба центр зайнятості видала уже понад 20 тисяч мікрогрантів за урядовою програмою «Власна справа». Підприємці, які отримали кошти від держави, за цей час створили понад 38 тисяч нових робочих місць.
Програма грантів для підприємців “Власна справа” стартувала у липні 2022 року. Це частина активної політики зайнятості Міністерства економіки України, яка дозволяє не тільки заповнювати вже наявні на ринку праці вакансії, але й створювати нові робочі місця. Така політика дозволяє знайти роботу або відкрити власну справу кожному та кожній, хто бажає працювати.
Найбільше грантів українці отримали на Київщині – 3438, Львівщині – 2811 та Рівненщині — 1580. Ті, хто скористався послугою, займаються переважно торгівлею, ремонтом автівок, мають кав’ярні або пекарні, працюють у переробній промисловості.
За програмою заявник може отримати:
- від 50 до 150 тис. грн — за умови працевлаштування однієї людини;
- до 250 тис. грн — за умови створення щонайменше двох робочих місць.
На що можна витратити надані державою кошти?
- Придбання обладнання, устаткування, інструментів — це пріоритетні витрати.
- Оренду приміщення.
- Закупівлю сировини, послуги маркетингу та реклами, лізингу тощо.
Як взяти участь у програмі:
- Напишіть бізнес-план — це обов’язкова умова.
- Подайте заявку та бізнес-план через портал Дія
- Пройдіть співбесіду.
- Очікуйте рішення в особистому кабінеті в Дії.
- Зареєструйтесь як ФОП або юридична особа протягом 20 днів після ухвалення рішення (якщо досі цього не зробили). Укладіть договір мікрогранту та відкрийте рахунок.
- Скористайтеся отриманими коштами за призначенням.
Як реалізувати власну справу з допомогою мікрогранту від держави: історії українців
Олена переїхала з Донецька на Дніпропетровщину ще у 2014 році. Після народження сина захопилася створенням для нього навчальних книг на липучках, що сприяли розвитку дрібної моторики та знайомили малюка зі світом через тактильні відчуття. Згодом почала виготовляти такі самі на подарунок дітям знайомих, а коли з’явилися замовники — замислилася про відкриття власної справи.
Олена скористалася можливістю отримати фінансову допомогу від держави й на грантові кошти придбала обладнання та матеріали: кольоровий принтер, плоттер, ламінатор, брошурувальник, стелажі, органайзери та інші витратні матеріали.
Також жінка прийняла на роботу людину з інвалідністю й отримала компенсацію за облаштування робочого місця для свого працівника. Тепер вона успішно розвиває власний бізнес і радує малечу книжками.
Володимир — підприємець із Новодністровська у Чернівецькій області. Мав власний м’ясний магазин і вирішив розширити бізнес. Скористався програмою «Власна справа» і на отримані кошти облаштував першу у місті зарядну станцію для електромобілів під франшизою «Toka». Також підприємець взяв на роботу одну людину.
Тепер власники електрокарів мають можливість заряджати автівки у своєму містечку, а у Володимира успішно працює бізнес.
Наталія — жителька звільненого з російської окупації селища Нововоронцовка у Бериславському районі Херсонщини. До повномасштабної війни займалася сільським господарством та обробкою земель, але через замінування полів це стало неможливим.
Жінка не опустила руки і знайшла для себе нову справу — виробництво паливних брикетів. Вона взяла участь в урядовій програмі «Власна справа» і на грантові кошти закупила необхідне обладнання та причеп для транспортування сировини і готової продукції.
Наталія взяла на роботу двох людей і зараз вже активно працює, бо напередодні опалювального сезону роботи чимало.