26.09.2024 | 16:36

Про тенденції сучасного ринку праці України, загальні вимоги роботодавців до молодих фахівців, про те, як відсутність досвіду можна перетворити з недоліка в перевагу, як знайти бажану роботу дізналися студенти випускних курсів (бакалаврату і магістратури) інженерно-педагогічного факультету Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира  Гнатюка під час семінару «Ринок праці в сучасних умовах», що відбувся у Будинку праці Тернопільський обласний центр зайнятості ДСЗ в рамках Дня кар’єри для молоді.

Викладач ТНПУ, доцент кафедри комп’ютерних технологій Володимир Рак розповів майбутнім фахівцям, які навчаються за спеціальністю «Професійна освіта» спеціалізацією «Цифрові технології», про особливості кар’єрного розвитку в освіті та в ІТ-сфері.

Психолог Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості Аліна Грицаєнко провела із студентами бесіду на тему «Професіонали майбутнього. Поради молодим спеціалістам», презентувала Платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості profi.dcz.gov.ua. та Єдиний портал вакансій.

«Кар’єра в умовах ринку праці – це  успішний  «продаж»  своїх умінь та інтелекту, тому у ваших інтересах зробити це вдало, - зауважила фахівець служби зайнятості. - Досягти успіху вам допоможе добре знання потреб ринку праці. Перш, ніж шукати потенційних роботодавців та іти до них на співбесіду, необхідно реально оцінити свої можливості, визначити напрямки, за якими будете шукати роботу, лаконічно, чітко і зрозуміло скласти резюме, яке буде вашою візитною карткою. Пам’ятайте, що роботодавець зацікавлений у кваліфікованих фахівцях, професіоналах. Також ви можете спробувати себе у фрілансі або ж розпочати власну справу».

Аліна Грицаєнко зазначила, що складаючи резюме, потрібно писати про те, які практики, тренінги, курси ви пройшли, які успіхи були у вас в навчанні, обов’язково вказувати навички, якими ви вже володієте. Окрім того, компанії часто пропонують стажування (здебільшого неоплачуване), що також дозволить підвищити свій професійний рівень.

Студенти також дізналися про послуги служби зайнятості, зокрема про отримання грантів на відкриття чи розвиток бізнесу, можливості профпідготовки, у т.ч. з підприємництва, компенсаційні виплати роботодавцям за працевлаштування молодих фахівців та облаштування робочого місця для людини з інвалідністю.

«У межах грантового проєкту єРобота за напрямком "Власна справа" молодь до 25 років може отримати до 150 тис. грн на відкриття ФОП без вимоги до створення робочих місць та до 250 тис. грн з умовою створення 2-х робочих місць», - повідомила фахівець ОЦЗ.

Майбутні фахівці ІТ-сфери активно дискутували щодо факторів успішного професійного самовизначення, становлення молоді на ринку праці.

Більше тут - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0PnSPirquenddFZgD...