Олена Зеленська разом із першою віцепрем’єр-міністеркою – міністеркою економіки України Юлією Свириденко відвідали Тернопільський обласний центр зайнятості.
Вони познайомилися з внутрішньо переміщеними особами, ветеранами, особами з інвалідністю, які отримують допомогу від Центру та користуються його послугами.
З урахуванням викликів на ринку праці щодо зайнятості населення в умовах воєнного стану та з метою реалізації завдань уряду Центр зайнятості у 2023 році здійснювала розгортання програм сприяння зайнятості, зокрема:
- надання мікрогрантової підтримки бізнесу «Власна справа» на створення або розвиток власного бізнесу за проєктом «єРобота», якою скористалися 354 особи. Після отримання грантової допомоги від держави створено 731 нове робоче місце;
- реалізація програм із компенсації роботодавцям єдиного внеску або витрат на оплату праці при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб (у 2023 році 141 роботодавцю компенсували кошти на оплату праці за 208 ВПО);
- залучення зареєстрованих безробітних до «Армії відновлення» (здійснено 974 направлення безробітних для участі в суспільно корисних роботах);
- компенсація витрат роботодавцям єдиного внеску або витрат на оплату праці за працевлаштування окремих категорій безробітних (65 роботодавцям компенсуються кошти за працевлаштування 71 особи);
- компенсація витрат роботодавцям на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю.
«Наш обов’язок – зробити ринок праці можливістю, а не викликом. Зробити його максимально зручним для кожного й кожної. Саме тому ми передбачили 7 мільярдів гривень на цей рік на програми сприяння зайнятості. Це і гранти для малого й середнього бізнесу, ветеранські гранти, навчання та перенавчання, програми компенсацій для роботодавців за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю, працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та чимало інших. Цього року вони вже довели свою ефективність. Понад 600 тисяч людей по всій країні отримали послуги Державної служби зайнятості. З них 59 тисяч – внутрішньо переміщені особи, 35 тисяч – люди з інвалідністю та 6 тисяч учасників і учасниць бойових дій. Вірю, що цього року зможемо показати ще кращі результати», – наголосила Юлія Свириденко.
Також запроваджено інститут кар’єрних радників та консультантів роботодавців, послуги надаються на засадах рекрутингу, діють електронні сервіси й платформи, на порталі Державного центру зайнятості функціонують електронні кабінети для роботодавця та шукача роботи, доступна Єдина база вакансій України.
«Ветерани бойових дій та ВПО можуть отримати тут ваучери на додаткове навчання, здобути бажану спеціальність або грант на власний бізнес. Люди з інвалідністю не лише влаштовуються на роботу – держава компенсує їхнім роботодавцям облаштування зручного робочого середовища. Познайомилася з людьми, які вже це зробили. Це і є дієва безбар’єрність – доступні можливості для всіх. І найперше – можливість будувати своє життя так, як сам (сама) його бачиш – із улюбленою роботою, омріяним бізнесом, здійсненням усіх планів», – резюмувала перша леді.
Джерело: Президент України