Фахівці Козівського управління Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості зустрілися із внутрішньо переміщеними особами за місцем їх компактного перебування.

Начальник управління Руслана Кидонь поінформувала присутніх про те, що одним із пріоритетних завдань служби зайнятості є забезпечення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) роботою, можливістю здобуття нової професії чи  започаткування власної справи.

Фахівці служби зайнятості здійснюють індивідуальний підбір вакансій для кожної людини з урахуванням отриманої освіти, професійного досвіду та побажань до майбутнього робочого місця. Все, що необхідно зробити внутрішньому переселенцю – це звернутися до найближчого центру зайнятості або зареєструватися як безробітний через Портал Дія.

За сприяння служби зайнятості можна пройти професійне навчання, адже має досить потужну систему центрів професійно-технічної освіти, які готують фахівців за 95 робітничими професіями та 365 освітніми програмами. Для безробітних таке навчання безоплатне.

Іншою можливістю здобуття нових навичок є отримання ваучера на навчання. Він видається за затвердженим Мінекономіки переліком із 124 професій та спеціальностей. Вартість ваучера не може перевищувати  10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на сьогодні це більше 30 тис. грн). Ваучер надається людям певних категорій, зокрема й ВПО, які не зареєстровані як безробітні, мають  професійно-технічну чи вищу освіту.

«Якщо ви маєте бажання створити та розвивати власний бізнес служба зайнятості сприяє у наданні грантів за грантовим проєктом «Власна справа», що дає можливість отримати від 50 до 250 тис. грн на втілення своєї підприємницької мрії. Подати заявку на участь у грантових програмах разом із бізнес-планом можна через  Портал Дія», - зауважила керівник Козівського управління обласного центру зайнятості.

Також вона розповіла про те, що в «Армії відновлення» (суспільно корисних роботах) тепер можуть брати участь внутрішньо переміщені особи працездатного віку, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні (постанова КМУ від 21.11.2023 року№ 1226). Вони отримують зарплату, працюють за офіційним трудовим договором, мають право на соціальне страхування.

Переселенці ознайомились з“Базовим курсом самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях” (в рамках програми ментального здоров’я “Ти як?”) та з можливістю взяти участь в освітньому проєкті для жінок-ВПО “ЗМІСТ”, за яким можна пройти безкоштовне навчання та опанувати один або кілька навчальних курсів.

Зустріч пройшла у форматі конструктивного діалогу, під час якого присутні активно ставили питання та отримували кваліфіковані відповіді.

По закінченню зустрічі переселенці зазначили, що подібні виїзні заходи дуже корисні та цікаві, адже проблема працевлаштування залишається для них однією з найактуальніших.

Анонс/Подія: 
Подія