11 січня 2024 року ректор ТНМУ Михайло Корда і директор Тернопільського обласного центру зайнятості Микола Городецький підписали угоду про співпрацю з метою реалізації спільних проєктів з питань працевлаштування, зайнятості, надання освітніх послуг з навчання і підвищення кваліфікації, підтримки вразливих категорій серед працівників і студентів тощо.
Михайло Корда проінформував присутніх про можливості університету проводити професійне навчання з освітніх програм, які є актуальними і затребуваними сьогодні у зв’язку із ситуацією в країні. Він також зазначив, що зараз медичним працівникам усіх рівнів фінансово складно оплачувати курси підвищення кваліфікації чи спеціалізації. Якщо є можливість хоча б частково покривати ці витрати за рахунок ваучерів, які надає центр зайнятості, то це потрібно використовувати.
Микола Городецький наголосив, що на Тернопільщині потрібно активізувати співпрацю між центром зайнятості і вищими навчальними закладами, щоб працівники та студенти мали можливості інформаційної і фінансової підтримки старту власного бізнесу, які надає держава тощо.
Представники центру зайнятості запропонували реалізацію наступних проєктів:
-
отримання ваучера на навчання, професійну підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікації у розмірі до 30 тисяч гривень;
-
мікрогранти на власну справу чи розвиток бізнесу;
-
облаштування робочого місця особи з обмеженими фізичними можливостями;
-
можливість оплати за суспільно-корисну працю для вразливих категорій населення.
Скористатися ваучером на навчання, професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації можуть окремі категорії громадян: особи, старші 45 років, котрі мають 15 років страхового трудового стажу; внутрішньо переміщені особи; учасники бойових дій та особи з обмеженими можливостями здоров’я.
Грантова програма «єРобота» дозволяє підприємцям отримати кошти на розвиток бізнесу від 50 до 150 тисяч гривень у випадку працевлаштування однієї особи з числа зареєстрованих безробітних, від 150 до 250 тисяч гривень, з умовою створення більше двох робочих місць, а для учасників бойових дій та їхніх сімей сума гранту може сягати 1 млн грн.
Програма облаштування робочого місця для особи з інвалідністю (І і ІІ групи) передбачає компенсацію витрат на обладнання за індивідуальною програмою реабілітації.
У ТНМУ активно діє волонтерський центр, тому центр зайнятості пропонує підтримку і мотивацію волонтерів, котрі невтомно працюють у свічкарні, плетуть маскувальні сітки, сортують ліки і т.д. Для них діє програма, яка передбачає компенсацію мінімальної заробітної плати безробітним, які залучаються до суспільно корисної праці. Тобто вони можуть отримувати щомісячну мінімальну зарплату.
Угода передбачає також інформаційну підтримку діяльності центру зайнятості і Тернопільського національного медичного університету.
Інформацію надала Надія Олійник. Світлини Миколи Василечка.