- Головна
- Діяльність служби зайнятості: 33 роки роботи для людей
Наприкінці грудня традиційно підбивають підсумки року, що минув, складаються плани на рік прийдешній. Державна служба зайнятості 21 грудня відзначає 33-ю річницю діяльності та підводить підсумки своєї роботи.
З першого дня роботи, з 21 грудня 1990 року, основні напрями діяльності служби залишаються незмінними: пошук роботи для населення та підбір кваліфікованих працівників для роботодавців.
За 33 роки діяльності служба стала сучасною сервісною установою із новітніми формами та методами роботи. Завдяки професіоналізму кожного працівника служби, мільйони шукачів роботи повернулися до продуктивної зайнятості, здобули нові професії, започаткували власний бізнес тощо.
За цей час послугами служби зайнятості скористалися 40 млн українців та 4 млн роботодавців. Нове робоче місце за сприяння служби знайшли понад 21 млн громадян.
Можливістю набуття нових професійних навичок за сприяння служби зайнятості скористалися 4 млн українців та українок. У центрах професійно-технічної освіти, які діють в системі служби зайнятості, нову професію або кваліфікацію здобули 480 тисяч слухачів. Наразі в центрах ліцензовано 95 робітничих спеціальностей та 365 освітніх програм підвищення кваліфікації.
Ваучер на навчання отримали 50 тисяч громадян, завдяки цьому у них почався новий етап професійного розвитку та кар’єри.
До участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру службою зайнятості залучено 7 млн громадян.
З метою забезпечення якісного підбору персоналу запроваджено інститути кар’єрних радників та консультантів роботодавців, а послуги в центрах зайнятості надаються на засадах рекрутингу. Активно служба зайнятості також працює й з представниками бізнесу. Фахівці центрів зайнятості сприяють роботодавцям у підборі працівників та укомплектуванні вакансій. Запроваджено гнучкі види компенсацій роботодавцям за працевлаштування передусім соціально вразливих категорій населення, особлива увага – внутрішнім переселенцям, ветеранам та людям з інвалідністю.
Нові виклики в діяльності служби зайнятості та обслуговуванні клієнтів виникли через повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну. Це змусило прискорити трансформацію та перебудову внутрішніх процесів служби, адаптацію до змін на ринку праці.
Впродовж минулого і поточного року служба значно розширила перелік послуг як для населення, так і для роботодавців, зокрема, щодо можливостей започаткування і розвитку малого підприємництва.
Для клієнтів діють та розвиваються електронні сервіси і платформи. Так, восени 2022 року спільними зусиллями Міністерства економіки України, Державної служби зайнятості та провідних сайтів з пошуку роботи (work.ua, robota.ua, novarobota.ua, pidbir.com, grc.ua, ua.jooble.org) створено «Єдиний портал вакансій», інформація на якому оновлюється онлайн. Щодня на сервісі налічується більше 200 тис. вакансій.
З метою якнайшвидшого відновлення регіонів, які постраждали від бойових дій, за підтримки Уряду активно почав розвиватися проєкт “Армія відновлення”, який надав змогу безробітним долучитись до виконання суспільно корисних робіт, отримуючи при цьому заробітну плату не менше мінімального розміру. Станом на сьогодні проєкт розширився на 19 регіонів України. Цього року Урядом було прийняте рішення про збільшення розміру оплати праці за виконання таких робіт, адже вони допомагають відновленню економіки, що особливо актуально в умовах воєнного стану. Слід зазначити, що перелік суспільно корисних робіт досить широкий. Це не тільки розбирання завалів, це також роботи, пов’язані з виконанням соціальних та гуманітарних функцій. Ми повинні пам’ятати, що зараз важлива робота кожного та кожної, оскільки це прискорює нашу перемогу над ворогом.
У найближчих планах служби зайнятості – розширення спектру сервісів для наших клієнтів - шукачів роботи та роботодавців. Зокрема, у наступному році буде спрощено умови отримання послуг, будуть і надалі розвиватися програми з надання грантів на започаткування та розвиток бізнесу, отримання ваучерів на навчання, професійної підготовки учасників бойових дій, надання компенсацій для роботодавців тощо. Також ми плануємо продовження діджиталізації: запустимо оновлену версію порталу, мобільного застосунку, платформу з підбору вакансій та резюме за допомогою штучного інтелекту тощо.