Про надання психологічної допомоги, шляхи відновлення після травматичних подій, техніки медитації та релаксації дізналися майбутні фахівці медичної сфери - студенти Кременецького медичного коледжу ім. А. Річинського під час тренінгу, що провела психолог Кременецької філії Тернопільського обласного центру зайнятості Надія Гонта.

Із травматичною, стресовою чи кризовою ситуаціями зустрічалась і буде зустрічатися кожна людина. Такі події можуть спричинити розлади не лише у психічному, психологічному, а й фізичному здоров’ї людини, негативно впливати на інших. Як визначити стресовий стан, оволодіти собою, допомогти собі, а потім і оточуючим учасники цього тренінгу обговорили разом із психологом.

Студенти переглянули відеоролик «Що таке стрес і навіщо він потрібен»; ознайомились з ідеями Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», базовим протоколом саморегуляції «Заземлення та фокус».

Досить інформативними для майбутніх фахівців були: принцип «Заряджання акумулятора», індивідуальний код адаптації, протокол «VIVO» з первинної підтримки у кризових ситуаціях.

Молодь також зацікавились моделями ресурсів людини BASIC РН у стресових станах. Їх є 6:

  1. Віра і цінності (молитва, медитація, ритуали, «я вірю, що все буде добре»).
  2. Емоції (музика, фільми, книги, театр, ігри).
  3. Соціальна підтримка (друзі, сім’я, спільнота, просто побути між людьми).
  4. Уява і творчість (малювання, плетіння, складання вірша чи мелодії, спів, приємні згадки).
  5. Когнітивність (пізнання, вивчення, пошук інформації, навчальні курси, упорядкування, сортування, ведення щоденника).
  6. Фізіологія (наведення чистоти, фізичні вправи, йога, приготування їжі, випічка, городні роботи, квітникарство, обіймання).

«Такі тренінги допомагають людям опанувати себе в кризових ситуаціях. Вони навчаються відновлювати своє психічне здоров’я, знаходити і зміцнювати внутрішні ресурси, що дає можливість повернутися до повноцінного життя після стресу», - каже Надія Гонта.

 

Анонс/Подія: 
Подія