Про компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб дізналися представники бізнесу, які побували на семінарі у Бучацькому управлінні Чортківської філії Тернопільського обласного центру зайнятості.

Працівники кадрових служб 5–и роботодавців: ТОВ «Бучач-агро», ТОВ «Бучацький сирзавод», ТзОВ «Рембуддільниця», ФОП Леся Марків та ФОП Володимир Гриньків дізналися, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) роботодавці можуть отримати два види компенсацій від державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

І. Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (постанова КМУ від 20 березня 2022 р. № 331). 

Тривалість виплати: до 2-х місяців з дня працевлаштування особи.

Розмір: 6700 грн щомісяця за кожну працевлаштовану ВПО.

Право на таку компенсацію надається роботодавцю за кожного переселенця, який працює на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту). Подати заяву можна не раніше 5-ти календарних днів після працевлаштування ВПО.

Ця компенсація призначається на період дії воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

Документи на цю компенсацію можна подати через портал ДІЯ або особисто підійти до фахівця місцевого підрозділу Тернопільського обласного центру зайнятості.

ІІ. Компенсація на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб (постанова КМУ від 08 вересня 2015 року № 696).

Тривалість виплати: не більше 6-ти місяців з дня працевлаштування ВПО.

Розмір: фактичні витрати на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати (13400 грн), щомісяця.

Роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного з числа ВПО за направленням центру зайнятості на умовах строкового трудового договору, для отримання компенсації повинен упродовж 2-х місяців з дня працевлаштування ВПО звернутися до центру зайнятості.

Також роботодавці дізналися про те, що вони можуть отримати компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю I та II групи.

 

Анонс/Подія: 
Подія