19.09.2023 | 15:10
Оформиш на роботу ВПО – отримаєш компенсацію. Цьогоріч понад 3,5 тис. підприємців, які працевлаштували майже 7 тис. ВПО, отримали за це 78 млн грн компенсації. На Тернопільщині суми теж немалі – 1,6 млн гривень.

Оформляти ВПО можна двома способами, і відповідно виплати будуть різними. Перший — якщо працевлаштовуєте переселенця, який втратив роботу під час воєнного стану, на умовах строкового або безстрокового трудового договору.

“Тривалість такої виплати складає два місяці з дня працевлаштування внутрішньо переміщеної особи. Розмір такої компенсації становить 6700 гривень на кожну працевлаштовану особу”, — пояснює начальниця управління реалізації політики зайнятості Тернопільського обласного центру зайнятості Ольга Ясінська.

Документи на таку компенсацію можна отримати через портал ДІЯ або ж для цього можна особисто підійти до місцевого підрозділу центру зайнятості у Тернополі. Фахівчиня каже, така система має неабиякий попит серед роботодавців, адже внутрішньо переміщенні особи часто повертаються назад у рідне місто, а тому й залишають нові робочі місця тут.

За словами Ольги Ясінської, за 8 місяців 2023-го надали компенсацію 102 роботодавців за працевлаштування 147 ВПО.

Ще один спосіб – працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Виплата такої компенсації проводиться за кожний непарний місяць роботи найманого працівника протягом року, але не більше 6 календарних місяців з дня працевлаштування внутрішньо переміщеної особи.

Роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного з числа ВПО повинен отримати компенсацію, сумою не вищою двох розмірів мінімальної заробітної плати щомісяця. А це приблизно 13 тисяч. Так, в Тернопільській області таку компенсацію отримало вже 6 роботодавців. Серед них — директорка ТОВ “НК Компанія “Профі-центр” Ольга Гевко. Вона влаштувала до себе на роботу жінку з Херсонщини.

“Минулого року після повномасштабного вторгнення наш бухгалтер виїхав за кордон і якийсь період часу працювала дистанційно. Але зрозуміли, що так довго не може продовжуватися, бо бухгалтер має бути на місці. І почали шукати нову людину. Звернулися в центр зайнятості і відібрали нового співробітника в нашу команду. Це була Вікторія з Херсонщини. Ми обирали кандидатку за професійними якостями. Згодом виявилося, що є від центру зайнятості ще така програма з підтримки роботодавців і буде компенсація за працевлаштування таких внутрішньо переміщених осіб”, — пригадує Ольга Гевко.

Стаття та відео - тут