З метою забезпечення потреб роботодавців у кадрах, впродовж січня-жовтня 2022 року за спрямуванням Тернопільської обласної служби зайнятості професійне навчання проходили 1434 зареєстрованих безробітних, у т.ч. 2 особи з числа військовослужбовців, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Росії, 19 внутрішньо переміщених осіб, 96 осіб з інвалідністю, 273 особи з числа молоді до 35 років. 

Професійне навчання здійснювалось за 100 професіями та напрямами завдяки організації стажування безпосередньо на робочих місцях підприємств, установ та організацій, підготовки та перепідготовки за індивідуальними навчальними планами і програмами. 

З метою забезпечення потреб ринку праці у кадрах, служба зайнятості Тернопільщини тісно співпрацює з роботодавцями та розширює перелік закладів освіти, підприємств, установ та організацій, з якими укладені договори на професійне навчання безробітних. Так, з початку року службою зайнятості області укладено 350 угод на професійне навчання безробітних з 4 закладами професійно-технічної освіти регіону, 6 центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, 2 закладами фахової передвищої освіти та 213 підприємствами, організаціями та установами.

На замовлення місцевих роботодавців 37 безробітних здобули професії електрогазозварника, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, кухаря, манікюрника, машиніста (кочегара) котельної, овочівника, оператора котельні, перукаря, продавця продовольчих товарів, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, швачки.

Для вивчення нового обладнання, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, правил і вимог їх безпечної експлуатації, швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва, трудового колективу проводилась робота з підвищення кваліфікації 1131 слухача на курсах цільового призначення та 266 безробітних шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Слухачі підвищували кваліфікацію за напрямами: «Створення тривимірної графіки у програмі «Autodesk 3ds Max», «Тестування програмного забезпечення», «Новітні технології в умовах закритого грунту», «Комп’ютеризований бухгалтерський облік», «Школа фермерства. Сучасні методи захисту плодового саду від шкідників та хвороб», «Сучасні методи та прийоми обслуговування котелень» та ін.

Найбільш успішною була співпраця з сільськогосподарськими підприємствами регіону, сфери послуг, закладів торгівлі та громадського харчування.

Після завершення навчання працевлаштовано 950 безробітних.

Також, 16 осіб старше 45 років отримали безкоштовні ваучери на навчання для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. З них, 9 громадян здобували професії водія навантажувача, кухаря, 5 - проходили підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні за спеціальностями: «Будівництво та цивільна інженерія», «Комп’ютерна інженерія»,  «Психологія».

Можливістю пітвердити результати неформального навчання за професією кухар цьогоріч скористалися 3 мешканців Бучаччини та Підволочищини, які в Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ отримали кваліфікацію кухаря 3-го розряду.