24.01.2022 | 16:45

Про сімейні форми виховання, такі як усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, роботу патронатного вихователя йшла мова на засіданнях жіночого клубу «Берегиня» у Бережанській райфілії Тернопільського обласного центру зайнятості, гендерного клубу “Я це можу!” у Шумську, на семінарі «Патронат як одна з форм працевлаштування» у Зборівській райфілії ОЦЗ.

«Бажання взяти на виховання чужу дитину виникає тільки у небайдужих, душевно щедрих і готових до самопожертви людей. Кожен з вас може стати батьками чи вихователями для такої дитини та подарувати їй віру у завтрашній день», - каже керівниця служби у справах дітей Саранчуківської сільської ради Тетяна Кукурудза.

Представники органів місцевого самоврядування, бюро правової допомоги, ЦНАПів розповіли безробітним про те, хто такі патронатні вихователі, що потрібно, щоб створити патронатну сім’ю, який термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя, яка оплата послуг із здійснення патронату над дитиною. Увагу учасників було акцентовано на тому, що патронатні сім’ї, сімейні форми влаштування дітей-сиріт є однією з можливостей працевлаштування.

Робота патронатного вихователя є основною офіційною роботою!

Оплата послуги патронату складається з соціальної допомоги на утримання влаштованої під патронат дитини обсягом у два прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць та грошового забезпечення за надану патронатним вихователем послугу. 

Дізнатися більше про умови та можливості оформлення патронату над дітьми можна на сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням: https://www.msp.gov.ua/content/patronat-nad-ditinoyu.html

На фото: під час семінару у Зборові.

На фото: під час